موج
کدخبر : ۳۳۲۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332749

تخت روانچی:

سفیر و نماینده ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: ‌آمریکا هیچ حقی برای آغاز هیچ کاری در چارچوب قطع‌ نامه ۲۲۳۱ ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک به اقدام آمریکا در توزیع پیش‌نویس تمدید تسلیحاتی کشورمان واکنش نشان داد.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: سفیر آمریکا در سازمان ملل بر این باور است که آمریکا براساس قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، حق دارد تا فرآیند بازگشت تحریم‌ ها را آغاز کند.

سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد نوشت: این اشتباه است؛ آمریکا نمی‌تواند مشارکت کننده در برجام باشد، چرا که ترامپ مشارکت آمریکا در این توافق را متوقف کرد.

تخت روانچی تاکید کرد: ‌آمریکا که خود ناقض قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، هیچ حقی برای آغاز هیچ کاری در چارچوب قطع‌نامه ۲۲۳۱ را ندارد.

گفتنی است، «کلی کرافت» نماینده و سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه عنوان کرد که وی پیش‌نویس قطع‌نامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران را به روسیه ارائه داده است.

وی مدعی شده بود، پیش‌تر این پیش‌نویس را در اختیار انگلیس، آلمان، فرانسه و استونی گذاشته و به زودی در اختیار باقی اعضا قرار خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها