موج
کدخبر : ۳۲۸۱۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328167

دژپسند در حاشیه جلسه دولت:

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: به طور کلی ارزش سهام‌های بورسی متناسب با زمان متفاوت خواهد بود؛ با این حال باید مدیریت شود که این نوسان زیاد نباشد به خصوص که شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت هستند، شرکت‌های معتبر و قوی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت درباره آزاد سازی سهام عدالت اظهار کرد: در ابتدا باید خرسندی خود از این اتفاق را اعلام کنم که خوشبختانه یک تحول اساسی هم برای دارندگان سهام عدالت و هم برای بازار سرمایه با ابلاغیه مقام معظم رهبری صورت گرفت.

وی افزود: خوشبختانه مقام معظم رهبری با درخواست رئیس جمهور مبنی بر اینکه دارندگان سهام عدالت بر اساس ضوابطی که به تصویب شورای عالی بورس می‌رسد موافقت کردند تا بتوانند آنچه که تا امروز مالکیت آن را داشتند خودشان مدیریت کنند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه از لطف مقام معظم رهبری به شورای عالی بورس تشکر می‌کنم، اظهار داشت: این اقدام یک خون تازه‌ای است که به بازار سرمایه مورد اقبال مردم و سهام داران تزریق کرد و این یک تحول محسوب می‌شود.

دژپسند اضافه کرد: در این شرایط که بعضی از دارندگان سهام عدالت شرایط اقتصادی مناسبی ندارند و به خاطر آثار اقتصادی ناشی از ویروس کرونا شرایط اقتصادی آنها تغییر کرده الان می ‌توانند سهام خود را به درستی مدیریت کنند و به نحوی که ما در آینده نزدیک اعلام می‌کنیم بخشی از این سهام برای فروش آزاد می‌شود و سهامداران می‌توانند آن را بفروشند.

وی تاکید کرد: من به عنوان وزیر اقتصاد و کارشناس مسائل اقتصادی توصیه ام این است، تا مردم تا می‌ توانند این سهام را خودشان مدیریت کنند و از فروش فوری و شتابزده خودداری کنند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: دارندگان سهام عدالت به این نکته توجه ویژه کنند که ممکن است تعدادی از افراد سودجو برای خرید این سهام به میدان وارد شوند و از اطلاعاتی که هنوز از ارزش سهام کاملاً اعلام نشده سو استفاده کنند و خدای ناکرده به قیمت بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی سهام نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند که این خیلی خطرناک است و باید دارندگان سهام به آن دقت کنند؛ این سهام سهام ارزشمندی است.

دژپسند اضافه کرد: من دیشب با رئیس سازمان خصوصی سازی به تفصیل در این رابطه صحبت کردم اما سهامداران همچنان منتظر اطلاع رسانی باشند. بسته به میزان سهام از یک میلیون تومانی تا ۵۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی ارزش سهام‌ها متفاوت است و باید دقت کنیم که به بهای پایین آنها را خریداری کنند.

وی اظهار داشت: نکته بعدی این است که به طور کلی ارزش سهام‌های بورسی متناسب با زمان متفاوت خواهد بود؛ با این حال باید مدیریت شود که این نوسان زیاد نباشد به خصوص که شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت هستند، شرکت‌های معتبر و قوی هستند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی تاکید کرد: سهام، ارزش ویژه دارد و ما خدا را شکر می‌کنیم که در این شرایط تاریخی به لطف موافقت مقام معظم رهبری و با درخواست رئیس جمهور این آزادسازی صورت گرفت، البته دستورالعمل آن باید به طور کامل تهیه شود.

دژپسند با بیان اینکه اولین مطلب این است که آیا سهامدار خود می‌خواهد مدیریت را انجام دهد یا می‌خواهد به شرکت سرمایه گذاری استان واگذار کند، افزود: وقتی که سهامدار انتخاب کرد که مدیریت مستقیم انجام دهد باید منتظر باشد تا ما یک دستورالعملی را صادر کنیم که بر اساس آن تعیین می‌شود که در مرحله اول چند درصد از سهام خود را می‌تواند بفروشد.

وی گفت: سعی می‌کنیم با رعایت سرفاصله‌های خود سهام، این تصمیم را بگیریم برای آنکه اگر خدا نکرده عرضه هجومی صورت بگیرد ممکن است به ارزش داریی آنها آسیب بزند، بنابراین با لحاظ این نکات این اقدامات صورت می‌گیرد و انشا الله در مراحل بعد آنها را برای خرید و فروش آزاد می‌کنیم و بنا براین یک تحول اساسی در دارایی‌های افراد صورت خواهد گرفت.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه این موضوع حدود ۵۰ میلیون نفر را شامل می‌شود و من فکر می‌کنم که یک فضای نشاط آمیزی را با ابلاغیه مقام معظم رهبری در جامعه شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: از طرف دیگر ارزش بازار سرمایه به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و تمام کسانی که می‌خواهند پس انداز خود را در بازار سرمایه هدایت کنند این اتفاق یک نوید برای آنها است. عدد، عدد بزرگی است و می‌تواند رونق بازار سرمایه را کامل کند و امیدواریم بتوانیم پایداری آن را نیز داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام اگرکسی کدبورسی داشته باشه چطور میتواندسهام عدالت خودراواردسبدخودبکند؟؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها