موج
کدخبر : ۳۲۶۴۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326465

مراسم تحویل‌ دهی انبوه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی به ارتش، صبح امروز با حضور وزیر دفاع برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تحویل‌ دهی انبوه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی به ارتش، صبح شنبه با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌ فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.

امیر حاتمی طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه «این هواپیماهای بدون سرنشین با مشارکت شرکت های دانش بنیان آماده شده است و دارای ویژگی‌های خاصی هستند»، اظهار کرد: این سه محصول بخش مهمی از ماموریت های دو نیروی هوایی ارتش و نیروی پدافند هوایی ارتش را پوشش می‌دهند.

وی افزود: این محصول یک هواپیمای هدف برای پدافند و مأموریت فریب در شبکه پدافندی دشمن ایجاد می‌کند.

وزیر دفاع همچنین درباره ویژگی‌ های این هواپیماهای بدون سرنشین خاطرنشان کرد: این پهپادها می‌ توانند به‌ عنوان یک هواپیمای شناسایی تحرکات دشمن را در اطراف مرزها مورد رصد قرار دهند؛ همچنین با توجه به اینکه این پهپادها به انواع بمب و موشک تجهیز شده اند، میتوانند در مأموریت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

امیر حاتمی اظهار کرد: این هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند در ارتفاع ۴۰ تا ۴۵ هزار پا پرواز کنند و هواپیمای «کرار»، هواپیمای «ابابیل ۳» و هواپیمای چند منظوره جت تا شعاع هزار و ۵۰۰ کیلومتری می‌توانند مأموریت انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها