موج
کدخبر : ۳۲۶۱۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326190

اردکانیان در حاشیه جلسه دولت:

وزیر نیرو گفت: فردا با حضور ریاست محترم جمهور ۴ پروژه بزرگ را با سرمایه گذاری ۲۸۰۰میلیارد تومان افتتاح رسمی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: تا امروز ۲۷۰ میلیمتر در سطح کشور بارش داشتیم و ابن به معنای این است که هر چند این مقدار حدود ۳۰میلیمتر کمتر از سال گذشته در همین ایام است اما ۶۰ میلیمتر از متوسط دراز مدت بارش‌ها بیشتر است و نوید شرایط بسیار خوبی می‌دهد.

وی عنوان کرد: ان‌شاءالله امسال هم اولا در بخش کشاورزی موفق خواهیم بود و مانند پارسال حدود ۳۰ درصد بیش از سال‌های گذشته آب در بخش کشاورزی قرار بدهیم. این اثر مستقیمی روی امنیت غذایی خواهد داشت. حدود ۵۰ تالاب ما در ابتدای سال آب‌گیری شدند مانند تالاب های بین المللی هامون در استان سیستان و بلوچستان که اثر بسیار مثبتی بر شرایط محیط زیست دارند و دریاچه ارومیه به حد خوبی رسیده است.

وزیر نیرو افزود: تقریبا معادل بهار ۱۰ سال پیش، هزار و ۲۷۱ متر و ۶۱ سانتیمتر تراز رودخانه است.‌ در خصوص تامین انرژی برق آبی هم وضعیت سدها مساعد است و امیدواریم امسال بتوانیم در تابستان و اوج بار رکوردی در تامین انرژی داشته باشیم و حدود ۹۰ هزار مگاوات ساعت انرژی را بتوانیم از سدهایی که سازه های برق آبی در آنها ایجاد شده، تولید کنیم.

* تامین آب شرب در شرایط خوبی است

اردکانیان بیان کرد: علاوه بر این‌ها تامین آب شرب در شرایط خوبی است، هرچند تصفیه خانه‌ها ظرفیت محدودی دارند اما به لحاظ تامین آب مشکلی نیست و البته به اتکای همراهی های مردم در مصرف صحیح آب، نقطه امیدبخشی است.

وی ادامه داد: مجموعه این تحولات باعث شده است که ما اساس را بر این بگذاریم که امسال هم مانند نیم سال دوم سال گذشته، پویش هر هفته الف، ب، ایران را به ویژه در سالی که به نام جهش تولید است با جدیت ادامه دهیم. برآورد ما این است که ما ان شاءالله به شرط تامین منابعی که برای این پروژه ها طراحی شده است تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ را بتوانیم با سرمایه گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به افتتاح و بهره برداری برسانیم.

وزیر نیرو با اعلام این خبر که افتتاح پروژه ها را از همین هفته آغاز خواهند کرد، گفت: از استان تهران و با حضور ریاست محترم جمهور، فردا ۴ پروژه بزرگ را با سرمایه گذاری ۲۸۰۰میلیارد تومان افتتاح رسمی می کنیم. یکی واحد بخار نیروگاه پرند به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و ۳ تصفیه خانه فاضلاب بزرگ در اسلامشهر، ملارد و مسکن مهر صفادشت است. پروژه های ارزشمندی هستند و ان شاءالله تاثیر مهمی در آماده کردن زیرساخت ها به ویژه نیروگاه های حرارتی تاثیر چشمگیری در تامین برق پایدار برای همه واحدهای فعال دارد.

* امسال ما اساس پویش خود را بر ساخت و سازها نگذاشتیم

اردکانیان در پایان خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر اینکه، امسال ما اساس پویش خود را بر ساخت و سازها نگذاشتیم بلکه ساز و کارها هم پروژه های دارند و مجموعه فرآیندها و رویه ها و دستورالعمل ها  مورد بازبینی قرار می گیرند و ان شاءالله به گونه ای عمل می کنیم که حداکثر استفاده را از منابع موجود چه منابع مالی و چه منابع انسانی ببریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها