موج
کدخبر : ۳۲۲۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322052

سخنرانی ظریف در مراسم گرامیداشت شیخ الاسلام آغاز شد؛

وزیر امور خارجه گفت: شیخ الاسلام در شکل گیری مقاومت منطقه نقش داشت و معتقد بود نظام استکبار چیزی نیست که در کنارش بتوان راه را پیمود.

به گزارش خبرگزاری موج، سخنرانی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسم گرامیداشت حسین شیخ الاسلام قائم مقاوم اسبق وزارت امور خارجه که بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) به صورت اینترنتی در مسجد سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد، آغاز شد.

ظریف اظهارداشت: تمامی کسانی که از دوران دانشجویی در آمریکا و کانادا می‌شناسم، از شیخ الاسلام به عنوان مجاهد یاد می‌کنند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: دوستی من با شیخ الاسلام به یکسال قبل از انقلاب می‌رسد که برای جلسه‌ای رفته بودم و فردی که پایش شکسته بود با عصا آمد. او مطالبه عکس امام خمینی را می‌کرد و فریاد می‌زد که خمینی کجاست.

ظریف ادامه داد: شیخ الاسلام کسی بود که مرا تشویق کرد رشته ام را که کامپیوتر بود به روابط بین الملل تغییر دهم. وی به من گفت همه می‌توانند رشته کامپیوتر بخوانند ولی ما باید به عنوان سیاستمدار به نظام کمک کنیم.

وی اظهار داشت: مرحوم شیخ الاسلام بعد از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی به وزارت خارجه آمد و همه او را به عنوان برادر بزرگ‌تر می‌شناسند. او اخلاص بی‌نظیر داشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: وی چه در دوران مسئولیت وزارت خارجه، دوران مجلس و همچنین دورانی که افتخار داشتم ایشان مشاور من باشد، با اخلاص و صراحت نظرش را می‌گفت.

ظریف اضافه کرد: حسین عاشق اهل بیت بود. حسین عاشق زینب و رقیه بود. امروز که سالروز وفات حضرت زینب است، ما مراسم او را برگزار می‌کنیم.

وی گفت: وی در شکل گیری مقاومت منطقه نقش داشت و معتقد بود نظام استکبار چیزی نیست که در کنارش بتوان راه را پیمود. شیخ الاسلام از دوران دانشجویی به این مسیر معتقد بود و معتقدم که با همین باور جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وزیر امور خارجه افزود: مطمئنم شیخ الاسلام در کنار امام حسین زندگی خود را آغاز کرده است.

ظریف اظهار داشت: باید در همین جا این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان و خانواده وزارت خارجه تسلیت بگویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها