موج
کدخبر : ۳۲۱۹۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321974

کاظم جلالی خبر داد؛

سفیر ایران در روسیه از اهدا ۵۰ هزار کیت ویژه آزمایش تشخیص ویروس کرونا امروز توسط روسیه به نماینده سفارت ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه اعلام کرد: امروز سه شنبه تعداد 50 هزار تست تشخیص ویروس کرونا به نماینده سفارت ایران در مسکو تحویل داده است که این تجهیزات در بدون فوت وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن راهی ایران خواهد شد.

سفیر ایران با اعلام این خبر در ادامه صحبت‌های خود ضمن تقدیر از همکاری روسیه با ایران در مقابله با این ویروس به عزم تهران و مسکو برای افزایش سطح همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف بخصوص بهداشت و درمان اشاره کرد.

وی ضمن اشاره به اقدامات گسترده ایران در جلوگیری از گسترش این ویروس در سطح کشور افزود: از آنجایی که ریشه کن کردن این ویروس مستلزم همکاری‌های منطقه ای و جهانی است در گفت‌وگوهای صورت گرفته با مقامات روسیه موضوع همکاری در سطح سرویس فدرال حمایت از حقوق شهروندان و  نیز ستاد مبارزه با کرونا در این کشور مطرح و در ملاقات با خانم «یوریونا پوپوا» رئیس سرویس فدرال حمایت از حقوق شهروندان همکاری با کشورمان مورد تاکید قرار گرفت.

جلالی ضمن اعلام مراتب تقدیر خود و دولت ایران از مواضع رییس جمهور روسیه در زمینه همکاری با ایران در مقابله با ویروس کرونا ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک دو کشور شاهد همکاری‌های بیشتر در زمینه مقابله با این تهدید بین المللی باشند.

در همین رابطه مدیر بین الملل صلیب سرخ روسیه آمادگی خود را برای ارسال کمک های پزشکی برای مقابله با شیوع این ویروس به کشورمان را اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها