موج
کدخبر : ۳۱۹۷۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319700

ابوترابی در مخالفت با کلیات بودجه:

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: متأسفانه در بودجه ۹۹ یک عدد غیرواقعی درباره فروش نفت خام لحاظ شده است، در حالی که ما باید اعداد و ارقام واقعی را در بودجه بنویسیم.

به گزارش خبرگزاری موج، ابوالفضل ابوترابی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۹، اظهار کرد: این بودجه به هیچ عنوان شرایط جنگ اقتصادی را در نظر نگرفته است، در حالی که مقام معظم رهبری فرمودند باید اصلاح ساختار بودجه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: این بودجه مثل بودجه‌ های قبلی است و بودجه سال ۹۹ بودجه‌ ای برای زمان جنگ نیست.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما بارها گفتیم که خرید تضمینی گندم باید منطقی باشد اما سال گذشته منطقی نبود و مجبور شدیم از جاهای مختلف و با قیمت سنگین گندم خریداری کنیم که در بودجه سال آینده هم قطعاً این اتفاق تکرار خواهد شد.

ابوترابی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند باید فروش نفت خام صفر شود اما دولتی‌ها در جلسات کمیسیون تلفیق گفتند اگر ما بگوییم میزان فروش نفت کشور صفر است، در عرصه بین المللی نشان دهنده ضعف کشور است که بنده باید در پاسخ به این دولتمردان بگویم به هیچ وجه این طور نیست و باید سرِ خود را بالا بگیریم و بگوییم ما فروش نفت خام را به صفر رسانده ایم.

وی تصریح کرد: متأسفانه در بودجه ۹۹ یک عدد غیرواقعی درباره فروش نفت خام لحاظ شده است، در حالی که ما باید اعداد و ارقام واقعی را در بودجه بنویسیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۴۹ هزار میلیارد تومان فروش اموال دولتی در این بودجه دیده شده است، گفت: این در حالی است که سال گذشته دولت رقمی را برای فروش اموال دولتی در نظر گرفته بود که بسیار کمتر از این عدد بود اما محقق نشد و با این شرایط این عدد امسال هم محقق نخواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها