موج
کدخبر : ۳۱۹۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319070

روحانی در جمع خبرنگاران:

رئیس جمهور گفت: امیدواریم مردم در سال 1400 انتخابات را به صورت کاملا الکترونیکی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با حضور در وزارت کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که امروز روز افتخار افرین دیگری در تاریخ شگوهمند کشور و انقلابمان به ثبت می رسدو

وی ادامه داد:ارتباط انلاینی با همه حوزه ها تقریبا برقرار است و 98 درصد صندوق های کشور به صورت آنلاین رصد می شود.

روحانی گفت: خوشبختانه تشخیص هویت به خوبی و به صورت الکترونیکی درحال انجام است و امیدواریم مردم در سال 1400 رای گیری کاملا الکترونیکی را انجام دهند.

رییس جمهور با بیان اینکه 40 سال پیش اولین انتخابات برای مجلس اول در اسفند سال 58 برگزار شد، گفت: خوشحالیم که یازدهمین مجلس شورای اسلامی به دست مردم عزیزمان در حال تشکیل می شود.

رییس شورای امنیت ملی با اشاره به برگزاری نخستین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ابتدای انقلاب اظهار داشت: یاد می‌کنم از ۴۰ سال پیش یعنی اسفند سال ۵۸ که اولین انتخابات مجلس - که نامش آن زمان مجلس شورای ملی بود که در اصلاح قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داد - برگزار شد.

روحانی افزود: اولین انتخابات مجلس در اسفند ۵۸ برگزار شد که پنجمین انتخابات از ابتدای انقلاب بود. اولین انتخابات، همه‌پرسی بود، سپس انتخابات نمایندگان مجلس خبرگان قانون اساسی، سپس انتخابات تائید قانون اساسی و سپس ریاست جمهوری و پنجمین آن انتخابات مجلس بود.

وی با بیان اینکه ۴۰ سال از نخستین انتخابات مجلس می‌گذرد و با وجود شرایط جنگ و سختی‌ها، انتخابات‌ها در سر موقع خود برگزار شده‌اند، خاطرنشان کرد: امام همیشه تاکید می‌کردند انتخابات به موقع برگزار شود و فاصله ایجاد نشود. در ۱۰ مجلس قبلی هم تاکنون هیچ فاصله‌ای وجود نداشته است که در تاریخ دموکراسی نظیر ندارد و در تاریخ ایران هم چنین چیزی وجود نداشته است. 

رییس‌جمهور با بیان اینکه تمام مجالس از روز اول تا روز آخر، از تمام مدت چهار ساله خود بهره‌برداری کرده‌اند، ابراز داشت: خوشحالیم یازدهمین مجلس با آرای مردم تشکیل می‌شود. امیدواریم بهترین‌ها به مجلس یازدهم راه یابند. آنچه خواست مردم است، مجلسی فعال‌تر، پرشورتر و مجلسی است که مردم شاهد باشند مشکلات زندگی آنها را حل کرده، قوانین ضروری را تصویب کند و نظارت خود را بهتر انجام می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها