موج
کدخبر : ۳۱۷۹۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317953

واعظی:

رییس دفتر رییس جمهور گفت: دشمن تلاش می‌کرد تا فشار حداکثری در عرض ۳ ماه یک نظام دیگر را بر سر کار بیاورد ولی ما هر روز افتتاح پروژه داشته و نشان دادند که دشمن همیشه توسط مردم ایران شکست خواهد خورد

به گزارش خبرگزاری موج،  محمود واعظی ، رییس دفتر رییس جمهور امروز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز سوم خط یک قطار شهری حد فاصل میدان کهن (محققی سابق) تا لاله در تبریز گفت: خوشحالیم از اینکه امروز برای چندمین بار در تبریز برای افتتاح پروژه‌های بزرگ باشیم.

وی با بیان اینکه روزهای خوبی را در بهمن پشت سر گذاشته و روزهای خوبی را هم پیش‌رو داریم، گفت: قیام ۲۹ بهمن تبریز یک دهه فجر طولانی و مغتنمی است.

رییس دفتر رییس جمهور  ابراز کرد: برای زحماتی که برای قطار شهری کشیده می‌شود باید تشکر کرد و از دولت و مقامات استانی قدردانی می‌کنم که اخیراً اعتبارات خوبی تزریق شده است.

وی به تعامل و همدلی مسوولان استانی آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت: از وقتی حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز به این شهر آمده است شاهد همبستگی روزافزون زیادی هستیم و همچنین نمایندگان مجلس، استانداری، شهرداری با تلاش و پشتیبانی جلو رفته‌ایم.

واعظی افزود: این نوید خوبی است که هر سه ماه یکبار شاهد افتتاح بخشی از این قطار شهری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات جدی ما آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی است، گفت: قطار شهری یک منبع سبز برای رفع آلودگی هوا است که دولت نیز عنایت ویژه‌ای داشته و اعتبارات خوبی تزریق کرده است.  

رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت: ۱۶ سال است که از ساخت قطار شهری گذشته است ولی در سال‌های اخیر شاهد تحولات زیادی هستیم.

وی با بیان اینکه اعتبار پروژه‌های افتتاح شده استان آذربایجان شرقی در دهه فجر، ۶ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: امسال دو بار رئیس جمهور به استان آمد که یکبار ۱۰ هزار میلیارد تومان و یکبار هم ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری رسیده است به طوریکه در مجموع ۲۶ هزار میلیارد تومان پروژه در آذربایجان‌شرقی به افتتاح رسیده است.

واعظی خاطرنشان کرد: این پروژه جواب خوبی به رسانه‌‌های غربی است که مدعی هستند که تحریم‌ها اقتصاد ایران را فلج کرده است.

وی با بیان اینکه منکر این نیستیم که تحریم‌ها مشکلات اقتصادی و معیشتی ایجاد کرده است، افزود: هر چه فشارها زیاد می‌شود، عزم و اراده مردم هم بیشتر می‌شود تا بگویند شما فشار می‌آورید ولی بدانید که مردم ایران مقاوم هستند و اجازه نمی‌دهیم که مردم را بشکنید.

رئیس دفتر ریاست جمهوری ادامه داد: دشمن تلاش می‌کرد تا فشار حداکثری در عرض ۳ ماه یک نظام دیگر را بر سر کار بیاورد ولی ما هر روز افتتاح پروژه داشته و نشان دادند که دشمن همیشه توسط مردم ایران شکست خواهد خورد و همچنین حضور پرشکوه و پرشور ۲۲ بهمن نشان از ایستادگی مردم در پشت سر ولایت فقیه است.

وی با قدردانی از مردم تبریز، گفت: مردم تبریز همیشه ور همه امور پیشگام هستند و این پیشگانی بیشتر در اموری است که مرتبط به نشان دادن غیرت و امنیت کشور است که نمونه آن حضور مردم تبریز در زیر بارش برف شدید در ۲۲ بهمن می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها