موج
کدخبر : ۳۱۷۴۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317422

حسینی در گفتگو با موج مطرح کرد:

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:مردم باید افرادی را انتخاب کنند که در تراز انقلاب اسلامی و یک مجلس قوی باشند تا وظایف قانونگذاری و نظارت را به خوبی انجام دهند.

سید محمد حسینی وزیر  پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به نقش مجلس قوی در تصمیم سازی های صحیح در کشور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری از مجلس قوی بعنوان یکی از مولفه های قدرت نظام اسلامی یاد کرده اند و امام خمینی (ره)  هم مجلس را در راس امور می دانستند.

وی ادامه داد: مجلس زمانی می تواند در راس امور قرار گیرد و جایگاه واقعی خود را پیدا کند که نمایندگانی کارآمد، متعهد، متخصص،  با تجربه و انقلابی درآن حضور یابند و بتوانند با شناختی که نسبت به اولویت های کشور،  استعدادها وکمبودها دارند تصمیمات خوبی را اتخاذ کنند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید بتوانند با بیان دیدگاه های خود برای مسوولان قوه مجریه تصمیم سازی کنند، تصریح کرد: مجلس در مقام تصمیم گیری قرار دارد اما صرف تصمیم سازی وظیفه نمایندگان نیست بلکه باید تصمیمات درستی اتخاذ و ریل گذاری صحیحی انجام دهند تا دولت بر اساس آن اقدام کند.

وی با بیان اینکه مجلس اگر در جایگاه واقعی خود قرار گیرد در پیشبرد اهداف کشور موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد:  معمولا هر مجلسی برنامه پنجمی را تدوین می کند این یعنی اینکه مجلس شورای اسلامی نگاه به آینده را هم مشخص می کند. 

حسینی گفت: بنابراین مردم باید افرادی را انتخاب کنند که در تراز انقلاب اسلامی و یک مجلس قوی باشند تا وظایف قانونگذاری و نظارت را به خوبی انجام دهند.

حضور منسجم و یکپارچه مردم در یوم الله 22 بهمن پشتوانه قوی برای مسوولان نظام است

وی با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: راهپیمایی 22 بهمن نماد مشارکت مردم در فعالیت های اجتماعی و سیاسی تبدیل شده که زیر نظر چشمان تیز بین خبرگزاری ها و افکار عمومی دنیا قرار دارد.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حضور منسجم و یکپارچه مردم در یوم الله 22 بهمن پشتوانه قوی برای مسوولان نظام در تعامل با کشورهای دیگر خواهد بود تا از موضع قدرت برخورد کنند.

بیشتر بخوانید: 

اهمیت یوم الله 22 بهمن به دلیل تقارن با چهلم حاج قاسم دوچندان شده است

حضور در راهپیمایی 22 بهمن یعنی ادامه راه سردار سلیمانی/ اصلاح امور نیازمند حضور منسجم مردم در صحنه است

حسینی اظهار کرد: آمریکا اینگونه القا می کند که مردم ایران از نظام خود فاصله گرفته اما مردم در مراسم تشیع حاج قاسم سلیمانی نشان دادن که به نظام، سرداران و انسان های وارسته و فداکار احترام میگذارند لذا امیدواریم در 22 بهمن هم این حضور با شکوه تکرار شود.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری از روز تشیع شهید سلیمانی و مورد هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد توسط سپاه پاسداران تحت عنوان یوم الله یاد کردند لذا امید وارم سومین یوم الله هم حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها