موج
کدخبر : ۳۱۷۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317341

امیرعبداللهیان در دیدار با اصحاب رسانه افغانستان:

دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط همه جانبه با کشور‌های همسایه است و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای فعال کردن آن وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل ظهر روز شنبه ۱۹ بهمن ماه در دیدار با هیأتی از اصحاب رسانه افغانستان با اشاره به پیوند‌های عمیق تاریخی، دینی، فرهنگی و زبانی دو کشور بر اهمیت گسترش و توسعه مناسبات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و افعانستان در حوزه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: «دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای سهم مهمی در بیان واقعیات جامعه افغانستان و منطقه دارد».

امیرعبداللهیان با انتقاد از سیاست دوگانه آمریکا در قبال تروریسم و اشاره به حمایت کاخ سفید از داعش به انتقال برخی سران داعش از سوریه و عراق به افغانستان اشاره کرد وهمچنین نقش برجسته سردار سلیمانی در روند طولانی مبارزه با این گروه تکفیری ـ تروریستی را ستود و افزود: «داعش توانسته است هسته‌های عملیاتی خود را در مناطقی از افغانستان احیا کند» وی متذکر شد: «اقدام آمریکا در ترور شهید سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی بود که انسجام ملی و انزجار مردم منطقه در واکنش به این ترور ناجوانمردانه را باعث شده است».

وی همچنین به تشریح تحولات منطقه پرداخت و تصریح کرد: «اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط همه جانبه با کشور‌های همسایه است و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای فعال کردن آن وجود دارد».

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل خاطر نشان کرد: «آمریکا از منطقه و افغانستان بیرون نخواهد رفت و خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، در وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور این کشور خلاصه خواهد شد».

در این دیدار اصحاب رسانه‌های افغانستان، ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران با ابراز خرسندی از این دیدار و بر شمردن اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور خواستار بهره گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور برای گسترش همکاری شدند.

آن‌ها همچنین، تصریح کردند: «تقویت مناسبات و تعاملات دستاوردی برای دو ملت همسایه، دوست، همزبان و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان خواهد بود»؛ و با شرایط حاکم بر افغانستان بر نقش مهم مردم مقاوم افغان در مقابله با توطئه‌های دشمنان افغانستان و منطقه تأکید کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها