موج
کدخبر : ۳۱۶۲۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316298

جهانگیری:

معاون اول رئیس جمهوری گفت: آزادی به این مفهوم است که مردم بر سرنوشت کشور حاکم باشند و خودشان برای اداره کشور تصمیم بگیرند و تصمیم و اراده مردم در تمام امورات شئونات کشور ساری و جاری باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری همزمان با دومین روز از ایام الله دهه فجر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پس از حضور در مرقد مطهر امام راحل و تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: امام خمینی انقلاب بسیار بزرگی را رهبری و هدایت کردند و آرمان‌های بزرگی را برای ملت ایران و انقلاب اسلامی در نظر گرفتند. فکر می‌کنیم این آرمان‌ها قابل تحقق است.

وی افزود: برای ملت بزرگوار ایران اسلامی هم از نظر آرمان‌هایی که برای آینده ایران و آینده منطقه دارد بتوانیم وضعیت مطلوبی را محقق کنیم. رمز همه این موفقیت‌ها و آرمان‌ها در وحدت کلمه امت اسلامی و مردم ایران است.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: ‌اگر بتوانیم مردم را به شکل منسجم در صحنه‌های مختلف نگه داریم و کاری کنیم که مردم با نشاط و امید با شادابی در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند حتما می‌توانیم آرمان‌های انقلاب را محقق کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه استقلال و آزادی جزو اصلی‌ترین آرمان‌های انقلاب است که امام (ره) دنبال آن بودند، خاطر نشان کرد: استقلال هم به معنای عدم وابستگی به کشورهای مختلف و در بخش‌های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و آزادی نیز به این مفهوم است که مردم بر سرنوشت کشور حاکم باشند و خودشان برای اداره کشور تصمیم بگیرند و تصمیم و اراده مردم در تمام امورات شئونات کشور ساری و جاری باشد.

وی گفت: اینها جزو مهمترین و اصلی‌ترین آرمان‌های انقلاب و امام است که ان شاءالله تلاش کنیم محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها