موج
کدخبر : ۳۱۵۵۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315547

فلاحت پیشه در گفتگو با موج:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ممکن است ایران در موضوع موشکی بر سر شفافیت و تهدید زدایی مذاکره کند اما به هیچ وجه حاضر به از دست دادن قابلیت های دفاعی خود نیست.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به موضوع  مذاکره موشکی ایران که اخیرا از سوی فرانسوی ها مطرح شده، اظهار داشت: فرانسه به دنبال گشایش در دیپلماسی با ایران است و به همین دلیل درصدد مطرح کردن موضوعات مدنظر آمریکایی هاست.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده که ایرانی ها بر سر قابلیت های دفاعی خود مذاکره نمی کند، افزود: مسئله ای که منجر به حفظ فضای مذاکرات شده همین قابلیت های دفاعی ایران است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:  موضوع موشکی ایران قابل مذاکره نیست لذا آمریکایی ها بهتر است به جای ضربه زدن به این قابلیت ها درصدد ایجاد یک رابطه شفاف با ایران باشند تا شرایط منطقه به سمت امنیت سازی پیش رود.

 فلاحت پیشه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قابلیت هسته ای را به مذاکره گذاشت تا به نوعی شفافیت و اطمینان حاکم گردد لذا ممکن است ایران در موضوع موشکی بر سر شفافیت و تهدید زدایی مذاکره کند اما به هیچ وجه حاضر به از دست دادن قابلیت های دفاعی خود نیست.

وی با بیان اینکه موضوع هسته ای یک موضوع روی میز است، گفت: آخرین وضع اروپایی ها که عملا ضرب الاجل را از مواد 11 تا 13 قطعنامه ۲۲۳۱ برداشته اند و مواضعشان را بر این اساس تعدیل کرده اند،  موضع خوبی بود که معتقدم در ایران هم این موضع باید با استقبال مواجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: فرانسوی ها بدانند هرگونه تنش زدایی باید در دل برجام صورت گیرد نه اینکه پرونده دیگری باز شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها