موج
کدخبر : ۳۱۵۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315029

غریب آبادی:

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است گفت: بیش از ۸۱۴ تن انواع موادمخدر در کشورمان در سال ۲۰۱۹ کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  کاظم غریب آبادی ، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، از کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع موادمخدر در کشور در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

او با اعلام این مطلب گفت: با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و ماموران نهاد‌های انتظامی و امنیتی کشورمان در مرز‌ها و داخل کشور، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۱۴۴۷۷ کیلوگرم انواع مختلف موادمخدر کشف و ضبط شد که بیشترین میزان، مربوط به تریاک با ۶۵۶۲۵۸ کیلوگرم است.

غریب آبادی با اشاره به دیگر مخدرهای کشف شده، تصریح کرد: میزان کشف و ضبط سایر مخدر‌های دیگر، عبارتند از: هروئین ۱۷۴۱۴ کیلوگرم، مرفین ۱۸۱۸۵ کیلوگرم، حشیش ۷۳۹۲۸ کیلوگرم، و شیشه ۱۳۵۷۰ کیلوگرم.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر کشورمان در سال ۲۰۱۹، ۲۳۱۹ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان داشته اند که منجر به انهدام و متلاشی شدن ۱۸۸۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع موادمخدر شده است.

او ادامه داد: در این درگیری‌ها نیز ۵ نفر از مأموران عزیز کشورمان به شهادت رسیدند.

غریب آبادی در پایان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است و با  اشاره به اینکه تلاش‌ها و برنامه‌های ایران در سه حوزه مقابله، پیشگیری، و درمان همواره مورد اذعان و تمجید دفتر مقابله با جرم و موادمخدر ملل متحد قرار می‌گیرد، اما از بی توجهی برخی کشور‌ها در عدم پذیرش مسوولیت مشترک در این حوزه، به طور جدی انتقاد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها