موج
کدخبر : ۳۱۴۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314070

در گفتگو با موج مطرح شد؛

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: روند دیپلماسی اقتصادی که از سوی وزارت امور خارجه دنبال می شود مطلوب نیست.

نادر قاضی پور نماینده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  با اشاره به ادامه گام های کاهش تعهدات هسته ای، اظهار داشت: در طول تاریخ بارها ثابت شده که مذاکره با آمریکا هیچ گاه به نتیجه نرسیده است.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در مورد مذاکره با آمریکا، ادامه داد: رهبری بارها فرموده اند که اعتقادی به مذاکره با آمریکا ندارد اما دولت بدون توجه به نظر رهبری به مذاکره خود با کشورهای غربی ادامه داد.

برجام چیزی جز ضرر برای کشور نداشت

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام چیزی جز ضرر برای کشور نداشته است، گفت: تبعیت از ولایت فقیه نقشه راهی برای موفقیت در امور کشور است.

 قاضی پور با بیان اینکه وقتی بعد از مذاکره با آمریکا ده ها شرکت ما تحریم شد مذاکره دیگر معنایی ندارد، تصریح کرد: امیدوارم به سوی غنی سازی هر چه بیشتر اورانیوم پیش برویم.

وی ضمن انتقاد از روند نامطلوب دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه، گفت: در شرایط فعلی که با مشکلات اقتصادی شدید مواجه هستیم چه معنایی دارد که گروه مذاکره کننده  «هدایای زیاد» به افراد مختلف می‌فرستد.

مشکلات اقتصادی کشور به دلیل ضعف عملکرد دولت است

نماینده مردم ارومیه در مجلس به مشکلات معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: به دلیل عملکرد ضعیف دولت، با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستیم که یکی از آنها «مشکل معیشتی» مردم عزیز کشورمان است.

وی با اشاره به دیپلماسی اقتصادی برای کمک به حل مشکلات اقتصادی، افزود: دستگاه دیپلماسی می تواند نقش مهمی در این حوزه ایفا کند ولی متاسفانه روند دیپلماسی اقتصادی که از سوی وزارت امور خارجه دنبال می شود مطلوب نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علی‌رغم مشکلات اقتصادی زیادی که داریم شاهد هستیم  گروه مذاکره کننده «هدایی زیادی» به افراد مختلف ارسال می کند؛ ارسال این حجم هدایا در شرایط فعلی کشور چه معنایی دارد؟

وی اظهار داشت: شاید گفته شود با ارسال این هدایا، به نرم شدن روابط و سیاست خارجی ایران کمک می شود اما آیا هدایای مثل تقدیم «بازار خودرو به پژو»، «بازار نفت به توتال»، «صنعت هواپیمایی به بوئینگ» و... توانست روابط خارجی را ترمیم کند که حالا با هدایای شخصی ترمیم شود؟

قاضی پور ادامه داد: ضمنا اگر قرار است بذل و بخشش هدایا و بازار و .... روابط دیپلماتیک ادامه داشته باشد دیگر نباید ادعا کنیم ما بهترین حقوق‌دان‌ها و دیپلمات‌ها داریم.

نماینده مردم ارومیه خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های «پشتیبانی و حمایت مردم از انقلاب»، «سرمایه های کیفی انسانی»، «منابع عظیم خدادادی» و ... برای تعامل با دنیا استفاده کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها