موج

نقوی حسینی در گفتگو با موج عنوان کرد:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: هفته آینده وزیر امور خارجه به کمیسیون می آید تا در رابطه با حرکت غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس توضیحاتی ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز یکشنبه، 22 دی ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: نمایندگان در این جلسه حرکت غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس که اقدام او مداخله در امور داخلی کشور و رفتار غیرمسئولانه بود را  تقبیح خوانده و محکوم کردند بنابراین وزیر امور خارجه به کمیسیون دعوت می‌شود تا در این خصوص توضیح دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مجلس از تشکیل جلسه ویژه در کمیسیون امنیت ملی جهت بررسی مسئله سقوط هواپیما بوئینگ خبر داد و تصریح کرد:  تمامی مسئولان دستگاه‌های مرتبط را دعوت خواهند شد.

نقوی حسینی با اشاره به حضور مدیرعامل هواپیمایی کشور در نشست امروز کمیسیون گفت: او این حادثه هواپیمایی را دردناک و تاسف بار دانست و اشاره کرد که در این چند روز حجم کار سنگین بوده و همه امور باید مدیریت می‌شد. همچنین وی یادآور شد به دنبال استفاده از فرصت تحریم و در حال اجرای برنامه های خودکفایی هستیم تا با خودکفایی در تولید قطعات موردنیاز در آینده موجب سربلندی کشور شویم.

وی  با بیان اینکه سه طرح جدید در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی دارند، طرح الزام نیروهای نظامی به افشای اطلاعات نظامی و امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا در چارچوب منافع ملی و همچنین طرح تنبیه و مجازات کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران در جلسه مطرح و پیرامون آن ها بحث و بررسی صورت گرفت. رأی گیری این سه طرح به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها