موج
کدخبر : ۳۰۹۲۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309233

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با در اولویت قرار گرفتن طرح بانکداری اسلامی موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان تقاضای گروهی از نمایندگان را به منظور تغییر دستور به بررسی طرح بانکداری نظام جمهوری اسلامی بررسی کرده و در نهایت با ۱۵۷ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و سه رای ممتنع با این تغییر دستور موافقت کردند.

محمدحسین بحرینی به عنوان یکی از متقاضیان این تغییر دستور بیان کرد: اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اقداماتی است که از دوره‌های قبل در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده و در این دوره نیز با جدیت دنبال شده است. اگر به یاد داشته باشید در روزهای آغاز به کار این مجلس این طرح به امضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و ۳.۵ سال کار سنگین و کارشناسی به منظور اصلاح قوانین بانکی در کشور انجام شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: وقتی صحبت از قوانین بانکی می‌شود باید یک بسته منسجم برای اصلاح این نظام در نظر گرفته شود. بدون بازنگری در ساختار بانک مرکزی و روابط بین بانک‌ها و مشتریان اصلاح این نظام ممکن نیست. نظام بانکی کشور باید در خدمت اقتصاد و تولیدکنندگان باشد. این طرح به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و اکنون آماده است در این طرح علاوه بر این‌که بانک مرکزی را مدیریت می‌شود شبکه بانکی کشور نیز مورد نظارت و مدیریت قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: مطالعات تطبیقی و فقهی گسترده‌ای بر روی این طرح انجام شده و از نظر مراجع معظم تقلید نیز در این طرح استفاده شده است. این طرح به رویت مقام معظم رهبری رسیده و محصول چهار الی پنج سال کار گسترده‌ای توسط اقتصاددانان و افراد متخصص است. اگر این طرح که با تلاش و اخلاص آماده شده است در این دوره به قانون تبدیل شود کارنامه خوبی در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و نظام بانکی کشور را منظم خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها