موج
کدخبر : ۳۰۳۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-303991

امیر حاتمی:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: با تشریح رویکرد‌های کلان در حوزه‌های دفاعی، اولویت اصلی وزارت دفاع را ارتقای توان مبتنی بر تهدیدات دانست

به گزارش خبرگزاری موج، امیر حاتمی   وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از حمایت‌های گسترده مجلس شورای اسلامی در ارتقاء قدرت دفاعی نظام اسلامی و بازدارندگی ملی اظهار کرد: خداوند را شاکریم که تمام بخش‌های نظام در حوزه امنیت ملی بر ارتقاء توان و قدرت دفاعی و بازدارندگی ملی مبتنی بر سیاست‌های کلان و راهبردی نظام، اتفاق نظر دارند و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی با درک صحیح و واقعی از شرایط منطقه‌ای و بین المللی همواره از صنعت دفاعی حمایت و پشتیبانی کرده اند.

حاتمی با تشریح وضعیت منطقه به اتفاقات اخیر در عراق و لبنان اشاره کرد و افزود: همواره بر این باوریم که رویداد‌های حادث شده در این دو کشور، مباحث و مسائل صرفا داخلی این کشور‌ها است و می‌بایست با نقش آفرینی مردم این دو کشور به سرانجام برسد و امیدواریم با نقش آفرینی آگاهانه مردم لبنان و عراق شاهد حفظ امنیت و ثبات آنان باشیم و مردم بتوانند با تکیه بر قانون، بیگانگان را از هر گونه سوء استفاده وایجاد نا امنی مأیوس کنند.

*آمریکا از هیچ کوششی در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است

او افزود: در طول چهل سال اخیر استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا با اعمال توطئه ها، ترفند‌ها، حیله‌ها و دشمنی‌های گوناگون از هیچ کوششی در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های ملی فروگذار نکرده است.

وزیر دفاع گفت: در صنعت دفاعی ارتباط گسترده و فراگیری با مراکز علمی، دانشگاهی و دانش بنیان تعریف شده است و در حال حاضر سعی شده است از این ظرفیت‌های علمی و ملی در جهت ارتقای قدرت دفاعی حداکثر بهره مندی صورت گیرد.

او افزود: ارتقای توان رزم در حوزه‌های موشکی، رزم هوایی، رزم زمینی، جنگ الکترونیک و توانمندی‌های انتظامی در دستور کار قرار گرفته است و به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته ایم.

حاتمی  به حمایت و پشتیبانی از صنایع خودرو سازی اشاره کرد و افزود: به خودرو سازان اعلام شد، در صنعت دفاعی آمادگی داریم در مقابله با تحریم‌های شرکت‌های خودرو ساز و قطعه ساز خارجی، تمام نیاز‌های صنعت خودرو سازی داخلی را مرتفع نمائیم و در این بین هرگز رقیبی برای بخش خصوصی و مانع فعالیت‌های آن‌ها نخواهیم شد و در حال حاضر هم همکاری تنگاتنگی با خودرو سازان داریم و با عقد قرارداد‌هایی نیاز‌های اعلامی آن‌ها را مرتفع ساخته ایم.

او با تشریح رویکرد‌های کلان در حوزه‌های دفاعی، اولویت اصلی وزارت دفاع را ارتقای توان مبتنی بر تهدیدات دانست و افزود: در راستای این سیاست راهبردی که مورد تاکید و سفارش فرمانده معظم کل قواست، تمام تلاش خود را برای رفع تهدیدات به کار خواهیم گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها