موج
کدخبر : ۲۸۴۶۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-284674

رئیس جمهور در جمع مدیران نظام سلامت:

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم با بیان واقعیات، نشاط مردم را افزایش دهیم، گفت: زمانی که گام‌هایی که دولت در زمینه‌های مختلف مثلاً بخش سلامت برداشته است را برای مردم تشریح کنیم، آن‌ها از شنیدن این پیشرفت‌ها خوشحال و نسبت به آینده امیدوار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در دیدار با مدیران ارشد نظام سلامت کشور که صبح امروز برگزار شد با تأکید بر اینکه اصل بهداشت و درمان موضوعی حاکمیتی است، گفت: تأمین سلامت در کنار تأمین امنیت، آموزش و خدماتی نظیر قضاوت از وظایف حاکمیتی یک حکومت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از وظایف در زمینه تامین بهداشت و سلامت مردم، مربوط به تأمین امنیت روانی است، خاطر نشان کرد: بسیار مهم است که در کشور مردم را شاد نگه داریم چرا که بخشی از بهداشت مردم متکی به بانشاط و امیدوار بودن آن‌ها نسبت به آینده است.

باید در حد ضرورت‌های قانونی در زندگی مردم مداخله شود

رئیس جمهوری با تأکید بر لزوم  پرهیز از مداخله زیاد در زندگی مردم گفت: باید در حد ضرورت‌های قانونی در زندگی مردم مداخله شود؛ اگر بخواهیم در هر جا و در هر مسئله‌ای در زندگی مردم مداخله کنیم، این مداخلات خود ضد بهداشتی خواهند بود

رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم صیانت از امانت توسط امانتداران جامعه اظهار کرد: رسانه‌ها و مؤلفان از امانت‌داران مردم هستند و باید در صیانت از امانت مردم تلاش کنند. آن‌ها نباید مردم را مأیوس و ناامید نمایند.

روحانی همچنین با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم با بیان واقعیات، نشاط مردم را افزایش دهیم، افزود: زمانی که گام‌هایی که دولت در زمینه‌های مختلف مثلاً بخش سلامت برداشته است را برای مردم تشریح کنیم، آن‌ها از شنیدن این پیشرفت‌ها خوشحال و نسبت به آینده امیدوار می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه سلامت شاهد تحول بسیار خوبی طی سال‌های گذشته بوده‌ایم و در این مسیر کنار دولت، همه پزشکان، متخصصان، پرستاران و مراکز درمانی حضور داشته‌اند.

روحانی همچنین با تأکید بر اینکه مسئولیت در حوزه سلامت فقط بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید در این زمینه مشارکت داشته باشند، خاطر نشان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم در بخش‌های مختلف از جمله محیط زیست توانست با مشارکت دستگاه‌های گوناگون کارهای بزرگی انجام دهد. در حوزه محیط زیست شاهد تولید فراورده‌های نفتی با کیفیتی بالاتر نسبت به قبل هستیم، همچنین دولت در زمینه احیای دریاچه ارومیه کاری انجام داد که برابر با نجات جان ۱۴ میلیون نفر انسان بود.

وی با بیان اینکه این اقدامات بزرگ محصول کار مشترک دولت و مردم است، به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اشاره کرد و گفت: از روز نخست اجرای این طرح من به وزیر وقت بهداشت گفتم که در این طرح نخستین اولویت ما حفظ عزت بیماران و مردم است.

ادامه دارد...

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها