موج
کدخبر : ۲۸۲۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-282340

ابطحی:

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: دولتی که در خدمت مردم باشد اقتدار سیاسی لازم را خواهد داشت. سعی نکنید با ایجاد دوقطبی‌های کاذب مانند مذاکره و جنگ، رفراندم و غیر آن، اسلام رحمانی و غیر رحمانی از اجرای وظایف اساسی خود طفره بروید.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی در کتاب امنیت ملی و نظام‌های اقتصادی ایران در صفحه ۷۹۱ شما الگوی مطلوب اقتصادی را برای ایران مشخص کردید. دولت شما و تیم اقتصادی شما یعنی مکتب نیاوران چه نقش‌هایی را داشتند و عمل کردند؟ برای کنترل قیمت ها توزیع مناسب درآمد و ثروت، کاهش واردات و برای تولید و عرضه چه کردند؟ آیا همین امروز اختیار ندارید؟

به خدمت رسانی صادقانه برای ملت بازگردید

وی افزود: حجم بالای نقدینگی که به دلیل آن دولت نهم و دهم را به تمسخر گرفتید اکنون از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان به ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. آیا هنوز فکر می‌کنید علت مشکلات اقتصادی حل مسائل با غرب است؟ آیا تمام کشورهایی که در حلقه اسارت آمریکا هستند دیگر مشکلی ندارند؟ به خدمت رسانی صادقانه برای ملت بازگردید. دولتی که در خدمت مردم باشد اقتدار سیاسی لازم را خواهد داشت. سعی نکنید با ایجاد دوقطبی‌های کاذب مانند مذاکره و جنگ، رفراندم و غیر آن، اسلام رحمانی و غیر رحمانی از اجرای وظایف اساسی خود طفره بروید.

نماینده مردم خمینی شهر اظهار کرد: دو ماه از سال رونق تولید گذشت سه ماه هم از ضرورت تغییر ساختار بودجه می‌گذرد سازمان برنامه و بودجه در این حوزه چه کرده است؟ مجلس چه اقداماتی در این باره انجام داد؟ در این بودجه تفکیکی بین امور حاکمیتی و غیر حاکمیتی وجود ندارد. مقام معظم رهبری فرمودند آموزش و پرورش هزینه نیست امر حاکمیتی و سرمایه‌ای است. آیا در بودجه نیز چنین است؟ آیا نمی‌توان دو درصد از درآمد نفتی را به آموزش اختصاص داد؟ در بررسی بودجه، نمایندگان نگاه محلی و منطقه‌ای دارند و موضوعات کلان را مورد نظر قرار نمی‌دهند.

ابطحی با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از مجلس گفت: یک سال است که این طرح تقدیم شده است و برخلاف ماده ۲۱۲ آئین‌نامه داخلی مجلس به فراموشی سپرده شده است. نمایندگان شاهد هستند که هر روز در مجلس دیواری ساخته می‌شود و بعد از چند روز تخریب می‌شود. آقایان داعش از دیوار وارد نشد از در وارد شد. باید مشخص شود پیمانکاران طرف قرارداد با مجلس چه کسانی هستند. باید عزل و نصب‌ها و اولویت و هزینه‌های مسافرتهای خارجی و اولویت در این حوزه‌ها در مجلس روشن شود. باید از خود آغاز کنیم در مجلس هشتم بحث تحقیق و تفحص از مرکز پژوهش‌ها آنقدر معطل ماند که آخر حذف شد.

وی اضافه کرد: هیچ وزارت‌خانه‌ای مانند وزارت‌خانه آموزش و پرورش در این دولت مظلوم واقع نشده است. اول مهر نزدیک است و ما با کمبود معلم رو به رو هستیم؛ چه برسد به موضوع مطالبات فرهنگیان. تأمین اجتماعی با افزایش حق بیمه با قطع بیمه برخی اقشار مستضعف مانند قالیبافان و حتی کسانی که فقط یک روز حق بیمه پرداخت نکرده اند موجب فشار به اقشار مستضعف جامعه شده است در حالی که هنوز رئیس سازمان تأمین اجتماعی تعیین تکلیف نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها