موج
کدخبر : ۲۷۷۴۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277431

ظریف در دیدار با همتای روسی:

وزیر امور خارجه ایران گفت: از بین کشورهای باقیمانده در برجام، برخی از کشورها ازجمله روسیه برای ایران اهمیت ویژه‌ای دارد و از همین رو من دریک سالگی خروج آمریکا از برجام به مسکو سفر کردم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دیدار همتای روسی خود در مسکو به نقش و اهمیت روابط ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: هرچند رئیس جمهور کشورمان امروز نامه‌های حقوقی یکسان برای مقامات کشورهای باقیمانده در برجام ارسال کرده است، اما این به معنای آن نیست که موقعیت و شرایط همکاری و نوع روابط همه کشورها با ایران یکسان است.

ظریف افزود: از بین کشورهای باقیمانده در برجام، برخی از کشورها ازجمله روسیه برای ایران اهمیت ویژه‌ای دارد و از همین رو من دریک سالگی خروج آمریکا از برجام به مسکو سفر کردم.

وی گفت: حامل نامه‌ای از رئیس جمهور ایران درباره تصمیم تهران در خصوص توافق هسته‌ای، به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هستم.

وزیر امور خارجه افزود: ایران و روسیه طی یکسال گذشته و پس از خروج آمریکا از برجام روابط بسیار خوبی داشته و کاملاً با ایران همکاری کرده است، اما متأسفانه اروپا هیچ اقدامی انجام نداد.

وزیر امور خارجه روسیه هم در این دیدار گفت: امروز قرار است موضوع مهم برجام، یک سال پس از خروج غیرقانونی و نامشروع آمریکا از این توافق هسته‌ای را بررسی کنیم. مسکو نامه رئیس جمهور اسلامی ایران را دریافت کرده است. پیامی از رهبری ایران درباره توافق هسته‌ای دریافت کردیم و آن را بررسی می‌کنیم.

لاوروف گفت: از تمایل ایران به پایبندی به قطعنامه‌های شورای امنیت قدردانی می‌کنیم و اقداماتی را که اتخاذ کرده است، ارزیابی خواهیم کرد.

وی افزود: در خصوص اوضاع سوریه دیدگاه‌های خود را مطرح خواهیم کرد و در چارچوب نشست آستانه، با ایران همکاری می‌کنیم.

وزیر امور خارجه روسیه در پایان خاطرنشان کرد: رفتار واشنگتن مسبب مسائلی است که در خصوص توافق هسته‌ای به آن دچار شده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها