موج
کدخبر : ۲۷۲۳۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272328

نطق نماینده شهرستان سیل زده پلدختر در مجلس شورای اسلامی با تنش هایی همراه بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، حمیدرضا کاظمی نماینده شهر سیل زده پلدختر در مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی طی نطقی به انتقاد  از دستگاه های اجرایی در زمینه کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده شد.

وی قرار بود 4 دقیقه سخنرانی کند که به دلیل طولانی شدن صحبت، علی مطهری نایب رییس مجلس که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی را بر عهده دارد،‌ مانع از سخنان وی شد.

لحظاتی بعد صدای میکروفن نیز قطع شد که این اقدام با اعتراض نمایندگان رو به رو شد و بسیاری از نمایندگان مجلس از مطهری خواستند تا اجازه سخن گفتن به این نماینده بدهد.

کاظمی اظهار داشت: مردم پلدختر ، معمولان و روستاهای اطراف در کوه ها سرگردان هستند. بسیاری حتی چادر و پتو ندارند. 30 هزار نفر از مردم حتی کفش ندارند، بعد امروز مجلس به تبصره ها و ماده های بی اهمیت ثبت احوال رسیدگی می کند! چرا به داد مردم نمی رسید؟ مردم از مجلس انتظار دارند. ما انتظار داشتیم که رییس جمهور به پلدختر می آمد، اما هیچ کس به داد مردم نمی رسد.

نماینده شهر سیل زده پلدختر تصریح کرد: وقتی مردم تا سینه در گل و لای قرار دارند و حتی آب برای خوردن ندارند و تمام خدمات آب و برق و تلفن و گاز قطع است و مردم در کوه ها سرگردان هستند، چرا مجلس هیچ جلسه ای در این ارتباط برگزار نمی کند. بعد من که می خواهم حرف بزنم، می گویید 4 دقیقه بیشتر وقت حرف زدن نداری! با 4 دقیقه چگونه مشکلات مردم را بیان کنم؟

در واکنش به این اظهارات، علی مطهری اجازه داد تا حمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر بیش از زمان مقرر قانونی سخنان بگوید.

نایب رییس مجلس سپس اعلام کرد: امروز قرار بود وزرای کشور، راه، نیرو و جهادکشاورزی برای ارائه گزارش درباره سیل اخیر به مجلس بیایند. اما به دلیل شرایط اضطراری استان خوزستان، رییس جمهور شب گذشته به این 4 وزیر دستور داد تا به استان خوزستان بروند. به همین دلیل جلسه امروز مجلس برای بررسی سیل اخیر به تاخیر افتاده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها