موج
کدخبر : ۲۷۲۲۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272294

وزیر دفاع:

امیر سرتیپ حاتمی بیان کرد: آمریکایی ها ثابت کردند تنها با نظام اسلامی مشکل ندارند؛ بلکه علی رغم تبلیغات رسانه ای خود از رسیدن ساده ترین اقلام ضروری برای نجات جان انسان های مصیبت زده از سیل نیز دریغ می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی  با حضور در جمع کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با تسلیت به خانواده هایی که عزیزان خود را در حادثه سیل ویرانگر اخیر از دست داده اند بیان کرد: وزارت دفاع با بکارگیری تمام ظرفیت های فنی، مهندسی و خدماتی خود تلاش می کند با انجام فعالیت های پرحجم و به موقع خود  حادثه دیدگان را یاری رساند و تا برقراری آرامش در مناطق سیل زده در کنار این عزیزان حضوری فعال و اثر گذار داشته باشد.

وزیر دفاع شروع سال جدید را که با میلاد حضرت امیرالمونین (ع) و مبعث رسول گرامی اسلام مقارن شده است را مبارک و پربرکت دانست و گفت: سال 98 بنا بر تدابیر مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است و این موضوع مسئولیت دست اندر کاران صنعت دفاعی را برای برداشتن گام های بلندتر  در حوزه تولیدات دفاعی با کیفیت و استاندارد مورد نیاز نیروهای مسلح   را دوچندان می کند.

وی اظهار داشت: همدلی، انسجام، و هماهنگی دستگاه های کشوری و لشکری در کنار همت والای مردمی  علی رغم پیش بینی غربی ها مبنی بر تلفات سنگین این حادثه عظیم، توانست این اتفاق طبیعی را با مدیریت به موقع کنترل و از بروز تلفات انسانی بسیار جلوگیری کند.

وزیر دفاع در همین زمینه با اشاره به پیش بینی غلط مراکز تحقیقاتی امریکایی  مبنی بر احتمال کشته شدن هزاران نفر از مردم ایران در حادثه سیل اخیر افزود: بحمد الله با تدابیر فرمانده معظم کل قوا، اقدامات دولت خدمتگزار و حضور به موقع و جهادی نیروهای مسلح و مسئولین ارشد نظام، تعداد نفرات کشته و مجروح شده نسبت به ابعاد این حادثه بسیار کمتر از چیزی بود که غربی ها پیش بینی کرده بودند؛ هرچند کشته شدن حتی یک نفر از هموطنانمان عزیز  نیز برای ما جانگداز  و غیر قابل جبران خواهد بود.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ممانعت دولت آمریکا از ورود کمک های بشر دوستانه بین المللی به جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: آنها بار دیگر خباثت و عمق دشمنی خود با ملت بزرگ ایران اسلامی را به تصویر کشیدند و ثابت کردند تنها با نظام اسلامی مشکل ندارند؛ بلکه علی رغم تبلیغات رسانه ای خود  از رسیدن ساده ترین اقلام ضروری برای نجات جان انسان های مصیبت زده از سیل نیز دریغ می کنند.

وی با توجه به احتمال تغییرات اقلیمی کشور اظهار داشت: سازمان جغرافیایی وزارت دفاع، معاونت مهندسی، سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی و همچنین موسسه تحقیقات و نوآوری های دفاعی با مطالعات دقیق علمی باید موضوع تغییرات اقلیمی را عمیق تر مطالعه و بررسی کنند و یاری گر کشور و سایر دستگاه های ذیربط به منظور تصمیمات هوشمندانه در شرایط مختلف آب و هوایی شوند.

وی با بیان اینکه دشمنان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سال 97 را سالی پر از تنش و بحران برای جمهوری اسلامی ایران معرفی  می کردند و با تبلیغات گسترده چنین وانمود می ساختند که انقلاب اسلامی به فروپاشی خواهد رسید ادامه داد:  علی رغم توطئه های  گسترده دشمنان و به لطف پروردگار و با همت و مشارکت بخش های مختلف کشور نه تنها دچار چالش و آسیب نشد بلکه صنعت دفاعی  آن در سال 97 به  سالی پر از افتخار و دستاورد در عرصه رزم زمینی، دریایی، هوایی، موشکی، رادارها و صنایع الکترونیک برای وزارت دفاع مبدل شد.  

وزیر دفاع در ادامه بیان کرد: در سالی که گذشت در حوزه دیپلماسی دفاعی تعاملات بسیار گسترده ای با کشورهای دوست و مورد علاقه برقرار شد که هدف آمریکایی ها از به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی ایران را با شکست روبرو ساخت.  

وی با اشاره به تلاش دشمنان در سال قبل مبنی بر القاء جو ناامیدی وتلاش برای ایجاد فاصله بین نظام و مردم عنوان کرد: در بخش صنعت دفاعی کشور تلاش کردیم با معرفی و بیان بخش کوچکی از دستاوردهای  متخصصان وزارت دفاع درعرصه های گوناگون دفاعی ، موجب ایجاد انسجام، انگیزه و باور به ظرفیت های داخلی کشور و تکیه بر توانمندی های بومی شویم.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در آغاز سال 98 با موضوع پیشرفت های عرصه دفاعی و نظامی کشور در تحریم  این موضوع را یک مسئولیت  خطیر برای خود عنوان کرد و افزود: اقدامات متخصصان صنعت دفاعی باعث افتخار ملی  است و مسئولیت این سازمان برای حرکت های خلاقانه، به روز و نو شونده را مضاعف خواهد کرد و فرصت های فراوانی را پیش روی مان خواهد گذاشت.

وی در پایان افزایش کمیت و کیفیت تولید، تعمیق خود کفائی و خود اتکائی، و ایجاد بازار به منظور رونق تولید را از مهمترین برنامه های سال 98 عنوان کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها