موج
کدخبر : ۲۶۹۱۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269196

ظریف :

وزیر امور خارجه تاکید کرد : سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق در مقطع بسیار مهمی از تاریخ این کشور صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف در نشست مذاکرات هیات ایرانی و عراقی گفت: خوشحالم که در فاصله حدود یک ماه این دومین بار است که به عراق سفر می کنم. 

ظریف افزود: روابط ایران و عراق راهبردی است و با خون جوانان دو کشور در نبرد با داعش به هم پیوند خورده است و هیچ کشوری نمی تواند آن را تضعیف کند. 

وزیر امور خارجه ایران افزود: خوشحالیم که سفر روحانی به عراق در مقطع بسیار مهم تاریخی و پس از پیروزی عراق بر داعش بعنوان دشمن بشریت صورت می گیرد. 

وی در این خصوص همچنین به موفقیت عراق در انتخابات پارلمانی اخیر و پیشبرد روند دموکراتیک و برقراری یک نظام فراطائفه ای و فراقومیتی در عراق اشاره کرد و گفت: این موفقیت بزرگ را باید به ملت و دولت عراق تبریک بگوییم. 

ظریف گفت: این موفقیت بزرگی برای دموکراسی و ملت عراق بوده و ما آن را به ملت و دولت عراق تبریک می گوییم. 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت که امروز مذاکرات خوبی با محمدعلی الحکیم همتای عراقی خود در خصوص مسائل دو جانبه و منطقه داشته است. 

وی ابراز امیدواری کرد ادامه مذاکرات دو طرف در این نشست به تفاهمات خوبی به نفع دو ملت و دو کشور برسد تا در جریان سفر روز دوشنبه دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، مورد توافق دو طرف قرار گیرد و نهایی شود.

ظریف عصر شنبه برای انجام مقدمات سفر دکتر روحانی وارد بغداد شد و روز یکشنبه قرار است مذاکراتی را با مقامات عراقی از جمله همتای عراقی خود انجام دهد.  دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار است فردا دوشنبه در یک سفر رسمی سه روزه وارد بغداد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها