موج
کدخبر : ۲۶۶۸۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266850

نایب رییس مجلس؛

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب نظری درباره برداشت از صندوق توسعه ملی ندارند .

به گزارش خبرگزاری موج، علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) پارلمان در پاسخ به اخطار نماینده اورامانات در انتقاد از علت عدم اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی به عشایر، اظهار داشت: موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی درباره برخی از موارد بنا بر پیشنهاد مجلس بوده است که بر این اساس مجلس موارد ضروری را فهرست کرد و ایشان هم با آن موافقت نمودند. بنابراین اینطور نبوده که شخصاً ایشان موارد برداشت از صندوق را مشخص کرده باشد.

شهاب نادری در توضیح اخطار خود با استناد به اصل ۳ قانون اساسی گفت: آقای لاریجانی در جلسه مجلس اعلام کرد که از صندوق توسعه ملی اجازه برداشت برای آب و گاز روستاییان داده شده است. این یعنی برای عشایر اجازه برداشت داده نشده است. حال اینکه امروز عشایر قشر ضعیف و گرفتار جامعه هستند. چشم‌ها خشک شده و باید به آنها با تانکر آبرسانی شود. لذا سوال این است که چرا این مصوبه تنها برای روستاییان گذاشته شده است؟ ما باید در بودجه مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

بر اساس این گزارش، مجلس امروز مصوب کرد که از صندوق توسعه ملی در سال آینده مبلغ دو میلیارد و ۳۷۵ میلیون یورو از منابع ورودی سال ۹۸ صندوق به صورت تسهیلات ارزی با تضمین دولت برداشت شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها