موج
کدخبر : ۲۶۳۲۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-263237

موج گزارش می دهد؛

پس از اعلام سخنرانی علی لاریجانی در مراسم 22 بهمن شهرستان کرج، این انتخاب با واکنش امام جمعه این شهرستان مواجه بود و همین واکنش باعث شد رییس مجلس شورای اسلامی سخنرانی خود در این شهر را، لغو کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، پس از اعلام برنامه راهپیمایی و ویژه برنامه های یوم الله 22 بهمن، مشخص شد که علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی سخنرانی اصلی این مراسم در شهرستان کرج مرکز استان البرز است.

با اعلام این خبر، افرادی در کرج مخالفت خود را با حضور علی لاریجانی در این شهرستان اعلام کرده و در فضای مجازی تلاش های بسیاری برای برهم زدن مراسم سخنرانی علی لاریجانی در کرج انجام دادند.

این افراد که در انتخابات ریاست جمهوری 96 در قالب جبهه مردمی نیروهای انقلاب معروف به جمنا فعالیت کرده و یکی از آنها روابط عمومی جمنا در استان البرز را بر عهده داشت، یک گروه تلگرامی ( تلگرام بر اساس قوانین جمهوری اسلامی فیلتر است ) راه اندازی کرده و مردم را دعوت به اعتراض می کردند.

گروه تلگرامی فوق توسط و – ع روابط عمومی جمنا در انتخابات سال 96 راه اندازی شده بود.

وی مدعی است که علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی انقلابی نبوده و سخنران مراسم یوم الله 22 بهمن باید یک فرد انقلابی باشد!

این فرد در توییتر نیز مطالبی علیه رییس مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است.

معترضان به سخنرانی علی لاریجانی در کرج مدعی بودند که رییس مجلس از ساکتین فتنه است! و اتهاماتی را به وی نسبت می دادند.

در پی حواشی به وجود آمده درباره سخنران مراسم ۲۲ بهمن کرج و در راستای حفظ وحدت، بخش اطلاع رسانی دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی خبر از لغو سخنرانی علی لاریجانی در این مراسم داد.

در اطلاعیه ای که بخش اطلاع رسانی دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی منتشر کرده، آمده است: آنگونه که در رسانه ها آمده: امام جمعه محترم کرج در خطبه های روز گذشته فرمودند: "گویا انتخاب سخنران روز 22 بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، عده ای به این انتخاب اعتراض دارند. هفته آینده راجع به این موضوع بحث می کنیم که وظیفه ما چه خواهد بود. یک هفته ای به دوستان وقت می دهیم ببینیم تدبیری می اندیشند یا خیر.

لازم به ذکر است رئیس مجلس براساس اصرار جناب آقای لطفی قائم مقام محترم آیت الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخنرانی روز 22 بهمن را پذیرفتند و تصور این بود که با آقای امام جمعه هماهنگی شده است. دکتر علی لاریجانی وقتی مطالب ایشان را شنیدند سخنرانی خود را لغو کردند و گفتند: مسئله در حدی نیست که ایشان به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته ای بدهند. امروز کشور به وحدت نیاز دارد و مخصوصاً راهپیمایی 22 بهمن بایستی مظهر وفاق در کشور باشد و آقای امام جمعه خودشان سخنرانی نمایند یا هر کسی که مطلوبشان هست، دعوت نمایند."

اگر چه این اقدام رییس مجلس در عدم پذیرش دعوت برای سخنرانی در شهرستان کرج قابل تقدیر است، اما نیروهای اطلاعاتی و امنیتی باید بررسی کنند که چگونه عده ای به خود اجازه اعتراض به سخنرانی رییس مجلس داده و یکی از سران قوا را فردی غیر انقلابی توصیف می کنند!

لازم به توضیح است، چند سال قبل به دلیل اعتراضات غیرقانونی مشابه، سخنرانی علی مطهری نایب رییس مجلس در کرج نیز به تنش کشیده بود.

در همین رابطه علیرضا رحیمی نماینده تهران در مجلس و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در توییتی نوشت: رئیس مجلس با لغو سخنرانی خود در کرج برای مراسم ۲۲ بهمن، افراطیون را از پیش فتنه خود بافته ۹۸ ناکام گذاشت. گویا تندروها پیش فتنه را از دهه فجر کلید می زنند، اما هوشیاری برای همبستگی ملی پادزهر تفرقه سازان خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    انقلابی بودن ایشان از تصویب برجام در 20 دقیقه مشخص است ......

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها