عضو ارشد حزب اعتماد ملی گفت: سه شکایت از الیاس حضرتی و تیم همراه وی در کمیسیون ماده ده احزاب، دیوان‌عالی کشور و دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ رحمت‌الله بیگدلی، در گفتگو با خبرنگار احزاب‌ خبرگزاری موج، با اشاره به‌ شکایت‌های مطرح در سه مرجع دیوان‌عالی کشور، کمیسیون ماده ۱۰‌ احزاب و دیوان عدالت اداری‌ از تخلفات روی ‌داده در حزب اعتماد ملی گفت: پس‌ از شکایت ما از تخلفات الیاس حضرتی و تیم کودتا در کنگره چهارم خرداد حزب اعتماد ملی و درخواست اسناد کنگره توسط دادگاه و دریافت اسناد، مشخص‌ شد که تخلفات گسترده‌ای توسط تیم کودتا مانند تنظیم‌ صورت‌‌جلسه نادرست و سراسر کذب در باره کنگره چهارم خردادماه‌ ۱۳۹۷ با امضای کسانی انجام شده است‌ که عضو حزب اعتماد ملی و عضو کنگره نبوده‌اند!

بیگدلی افزود: تیم کودتا صورت‌جلسه نادرستی را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارسال کرده است که تنظیم چنین صورت‌جلسه‌ نادرستی از نظر قضایی جرم محسوب می‌شود. تیم کودتا پس از به هم زدن کنگره چهارم خرداد 97 و ارسال این صورت‌جلسه کذب و نادرست، دست به‌ تخلفات وسیعی‌ زد. برکناری تمام مسؤولان شاخه‌ها و کمیته‌ها و منصوب کردن افراد جدید و تاسیس‌ ده شاخه و کمیته جدید به‌صورت فله‌ای در راستای وارد کردن افراد غیرحزبی به‌کنگره ششم مهرماه‌ ۱۳۹۷ و اتمام پروژه کودتا در‌ حزب اعتماد ملی از جمله تخلفات بین تیم کودتا بود.

بیگدلی با اشاره به پرونده تشکیل ‌شده در این زمینه گفت: امروز‌ دیگر بر همه نهادهای ناظر محرز شده که این تخلفات‌ گسترده‌ توسط‌ تیم کودتا در حزب اعتماد ملی انجام شده و تنها نکته‌ای که باقی مانده این است که رسیدگی به‌ بخشی از این تخلفات در صلاحیت کمیسیون ماده ده قانون فعالیت احزاب و بخشی از آن در صلاحیت دستگاه قضایی‌ است، و با توجه به ‌اینکه کمیسیون ماده ده قانون فعالیت احزاب مرجع‌ غیرقضایی‌ است، رییس‌ محترم شعبه ۱۲۳‌ دادگاه عمومی‌ حقوقی مجتمع قضایی‌ شهید باهنر تهران، این پرونده را برای رفع‌ اختلاف‌ به‌ دیوان‌عالی کشور ارسال کرده‌ است‌.

عضو ارشد حزب اعتماد ملی در ادامه با اشاره به ‌شکایت جمعی از شورای مرکزی این حزب از تخلفات پیش‌ از کنگره ششم مهرماه ۱۳۹۷‌ و حین آن کنگره‌‌ به کمیسیون ماده ده قانون فعالیت احزاب گفت: تیم کودتا با به‌هم زدن کنگره چهارم خرداد ۱۳۹۷‌ و زد و بندهای پشت صحنه و با سوء‌ استفاده از موقعیتی که در شهرداری تهران به ‌دست آورده بود تلاش‌ کرد که افرادی را بدون‌‌ سابقه عضویت عادی در حزب اعتماد ملی وارد کنگره و تعدادی از آنان‌ را کاندیدای عضویت در شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بکند و زمینه ورود برخی از آنان را در شورای مرکزی این حزب فراهم آورد.

بیگدلی افزود: بعضی از کاندیداهایی‌ که عضو عادی حزب و یا عضو کنگره نبوده و برخی از آنان اکنون عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شده‌اند عبارتند از:  محمدحسین کروبی، زهرا امینی (دختر سیدابراهیم امینی، عضو شورای شهر تهران)، زریر نگین‌تاجی(معاون‌ محمدعلی‌ افشانی، شهردار سابق‌ تهران)، فرحناز هاتفی(منشی الیاس حضرتی در روزنامه اعتماد)، غلامعلی ابراهیمی سوته، حسین پیرانی، اردشیر پشنگ، سید‌ابوالفضل رضوی‌نایینی، سید‌عطاءالله سینایی، لیلا شفاعی، بهنام عزت‌نژاد، افسانه مرادزاده، محمدرضا مشایخ، اسلام مفتح، شهین‌دخت میاندشتی و ...

بیگدلی افزود: البته تعداد اعضای خانوادگی شورای مرکزی بیش از این‌هاست، ولی چون برخی از آنان مثل همسر آقای حجت‌ نظری عضو شورای شهر تهران قبلا عضو عادی حزب بوده‌اند‌ از ذکر نام آنان صرف‌‌نظر می‌کنم، گرچه طبق‌ قانون، استفاده از موقعیت برای خانوادگی کردن نهادها تخلف و بعضا جرم محسوب می‌شود و مجازات دارد‌.

بیگدلی‌ در ادامه با اشاره‌ به‌ تخلفات روی‌‌داده در کنگره حزب اعتماد ملی در ششم مهرماه ۱۳۹۷‌ و شکایت جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از الیاس حضرتی و تیم همراه وی‌ گفت: از اعضای محترم‌ کمیسیون ماده ده قانون فعالیت احزاب می‌خواهم‌ که در اسرع وقت با دقت‌ به‌این شکایت رسیدگی و با ابطال مصوبات غیرقانونی‌ کنگره‌ ششم مهرماه اجازه ندهند که یک تیم متخلف بیش‌ از این با آبروی تحزب در جمهوری اسلامی بازی‌ کند‌.

متن کامل شکایت جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی منتشر شد.