موج
کدخبر : ۲۵۴۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-254206

امیر دریادار خانزادی در دیدار با وابستگان نظامی:

فرمانده نداجا گفت: کجایند یاوه گویان که ببینند زیر تحریم‌های مضحک شان نهال انقلاب اسلامی تنومند شده است. آنها نفهمیدند که ما باور داریم وعده الهی حق است و امروز با بیداری اسلامی در منطقه که الهام گرفته از حرکت رو به رشد ملت ایران است در سرازیری افول افتاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حسین خانزادی  فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه دیشب در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای مختلف اظهار کرد: بسیار خرسندم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی روز حماسه ایثار و فداکاری همکارانم در عرشه ناو موشک انداز پیکان میزبان شما عزیزان هستم.

وی افزود: هنگامی که به پشت سر نگاه می‌کنیم، ۴۰ سال شکوه و افتخار و عظمت را شاهد هستیم که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دوشادوش ملت عزیز ایران و همگام با انقلاب آن را خلق کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: آغاز دهه اول انقلاب زیر بار فشارهای مختلف مانند ترور، ناامنی و تحریم همراه بود، هنگامی که این ابزار نتوانست ملت ایران را در مسیر استقلال و آزادی و تکیه بر جمهوری اسلامی متوقف کند جنگ تحمیلی را به ملت ایران تحمیل کردند، جنگ با تایید و حمایت آمریکای جنایتکار و همپیمانان اروپایی او و با حمایت ایادی منطقه ای استکبار جهانی در حالی به جمهوری اسلامی تحمیل شد که هنوز بسیاری از ساختارهای حکومتی، اجتماعی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی شکل نگرفته بود.

امیر خانزادی گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران سیلی محکمی به دشمنان زده شد و حماسه هفتم آذر ماه در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس، برگ زرینی در کارنامه پر افتخار نیروی دریایی ارتش است.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت ۳۴ روزه تکاوران دریایی در خرمشهر عملیات مروارید و نابودی نیروی دریایی دشمن و انهدام سکوهای نفتی دشمن و اسکورت موفق ده‌ها فروند کشتی تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران، همگی گواه این شکوه و افتخار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تحریم های دشمنان علیه ایران، گفت: دهه دوم انقلاب زیر بار تحریم ها در شرایطی برای نیروی دریایی سپری شد که برای تامین قطعات و تداوم حضور در دریا نیازمند بیرون بودیم، اما با تلاش بی وقفه به تجهیزات موجود عمر انقلابی داده شد و این در شرایطی بود که هیچ کشوری حاضر به همکاری با ما نبود در آن شرایط آموختیم که باید روی پای خود بایستیم و حاضر نشدیم هیچ امنیت عاریه ای را بپذیریم.

دریادار خانزادی گفت: لذا تحریم‌ها را زیر پا گذاشتیم و خودمان ساختیم و با اتکا به ظرفیت‌های ملی نیروهای انسانی را با بهره گیری از آموزه‌های دینی و انقلابی خودمان تربیت کردیم. نسل انقلابی را طوری تربیت کردیم که با عزت، افتخار، ایمان، شجاعت و دانش به صورت حرفه‌ای در دریا حضوری مقتدرانه داشته باشند.

وی افزود: دهه سوم انقلاب با خیز بلند نیروی دریایی برای ساخت تجهیزات دفاعی مورد نیاز آغاز شد، جماران، دماوند، ناوهای موشک انداز، زیردریایی های کلاس غدیر و هر آنچه را برای حضور با اقتدار در دریا لازم بود را خودمان ساختیم تا به نیروی دریایی اقیانوسی تبدیل شویم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سخنان خود به تلاش‌های نیروی دریایی ارتش برای مقابله با دزدی دریایی اشاره کرد و گفت: مبارزه با دزدی دریایی را بطور کاملا مستقل و در غربت کامل هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور برای دستیابی به امنیت و آزادی کشتیرانی با جدیت انجام دادیم و تا امروز ۵۸ ناوگروه رزمی را به منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن اعزام کردیم؛ در این زمینه آن قدر موفق بودیم که جامعه جهانی نتوانست تقدیرمان نکند، سازمان جهانی دریانوردی تقدیرنامه های پیاپی و به نام ناوشکن های ایرانی صادر کرد.

دریادار خانزادی گفت: دهه چهارم انقلاب مملو بود از اقدامات بدون توقف و سازندگی و ما در این دهه پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم و تمدن دریایی ایران اسلامی را احیا کردیم و کارهای پایه ای را در این منطقه شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت دریایی ایران اسلامی را برای دستیابی به امنیت جمعی در منطقه میسر می‌سازد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی زیر دریایی غدیر ۹۵۵ نسل جدید و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب ملحق و در پی آن ناوشکن دنا را به ناوگان دریایی کشور ملحق می کنیم.

وی افزود: همچنین ناوشکن دماوند پس از احیا تا چند ماه آینده دوباره به نیروی دریایی ملحق خواهد شد.

فرمانده نداجا گفت: کجایند یاوه گویان که ببینند زیر تحریم‌های مضحک شان نهال انقلاب اسلامی تنومند شده است. آنها نفهمیدند که ما باور داریم وعده الهی حق است و امروز با بیداری اسلامی در منطقه که الهام گرفته از حرکت رو به رشد ملت ایران است در سرازیری افول افتاده‌اند.

وی افزود: بی‌آبرویی و خفت چیزی است که طی این ۴۰ سال نصیب آمریکا و همپیمانانش شده است و عظمت و شکوه و افتخار نتیجه ایستادگی و ایثار و از خود گذشتگی ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح است. امروز پرچم پرشکوه ایران اسلامی بر عرشه ناوشکن های ایران در عرصه اقیانوس‌ها در اهتزاز است و افتخار می‌کنیم که مظهر اقتدار ملت ایران در دریا هستیم.

امیر خانزادی در ادامه تصریح کرد: ۴۰ سال گذشت و امروز نسل انقلاب فرزندان و سربازان ولایت، آنهایی که در گهواره‌ها بودند اکنون سرپنجه‌ها هستند و انگشتان آنها بر روی ماشه است. فرزندان جسور ایران اسلامی با اقتدار و صلابت در دریا حضور دارند تا دشمن حتی فکر تجاوز به مرزهای ایران اسلامی را به ذهنش خطور ندهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، فرمانده نداجا تصریح کرد: این شکوه و افتخار و عظمت و استقلال را مدیون انقلاب و ملت بیدار و در صحنه ایران اسلامی هستیم و با مشت محکم ایستاده ایم تا پاسخی دردآور برای دشمنان ملت و نظام در دریا باشیم.

وی در پایان افزود: این همه شکوه و افتخار قطعاً در سایه همکاری دوستان و همسایگان خوبمان محقق شده است و نویدبخش صلح و دوستی و امنیت جمعی برای منطقه و جهان است با افتخار دستان گرم و قابل اعتماد دوستان و همسایگان مان را برای توسعه تعاملات و تلاش هماهنگ و احترام متقابل به منافع جمعی می فشاریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها