موج
کدخبر : ۱۳۳۱۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-133119

سردار دهقان مطرح کرد:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: به مدد عزم و اراده جوانان این مرز و بوم تا امروز توانستیم در حوزه دفاعی کشور به 90 درصد خوداتکایی دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین دهقان صبح روز پنجشنبه در مراسم افتتاح گاز رسانی به 80 روستای گیلان که در روستای نشرودکل برگزار شد، اظهار کرد: دهه مبارک فجر فرصتی برای مسوولین و دولتمردان فراهم می کند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را خدمت مردم بیان کنند. 

وی با بیان این‌که «حمایت مردم در خلق انقلاب اسلامی، سرمایه اصلی است که منجر به تحقق این دستاوردها شد»، افزود: باید هر روز بر ابعاد این سرمایه ها بیافزاییم.

وی اقداماتی را که در حوزه عمرانی صورت می‌گیرد را در راستای تحقق نظام اسلامی دانست و گفت: در این چهار دهه که از عمر انقلاب می‌گذرد باید ادعا کنیم که چهره نظام و کشور ما تجلی عزم عمومی برای ساختن ایرانی بهتر است. علاقه‌مندی مردم به نظام ابعاد کاری را سرعت می‌دهد و به همین دلیل مردم انتظار دارند نظام اسلامی در این مسیر قدم بردارد.

وزیر دفاع تصریح کرد: ما هر سال می‌بینیم که چهره شهرها و روستاها عوض می‌شود و این دلیل بر زنده بودن حرکت نظام است. انتظارات عمومی مردم که در خصوص افزایش نرخ رشد فعالیت‌هاست، باید پاسخ داده شود. کشور ما امروزه در بعد علمی جایگاه بالایی در سطح جهانی دارد و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی ما در مرز دانش حرکت می‌کنند و فناوری های نوین، زیستی، هسته‌ای گویای توانمندی‌های دانشمندان جوان ماست که به وقوع پیوسته است.

وی گفت: فرزندان این مرز و بوم توانستند کشور ما را در زمره کشورهای عضو باشگاه هسته‌ای قرار دهند، ملت ما این دستاورد را متعلق به خود می‌داند و همواره حافظ آن خواهد بود. در بخش علم فضایی هم در مجهز به ایستگاه پرتاب و ساخت ماهواره هستیم. در حوزه عمرانی کشور شما قادر است هر نوع سازه‌ای را بسازد و مهمتر از همه این‌که در جنبه مهندسی، طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ قادریم بدون حضور مشاورین خارجی اقدام به ساخت‌وساز کنیم.

وی با بیان این‌که «در بخش دفاعی هم ملت ما از توانمندی‌های انسانی و صنعتی بهره‌مند هستند که آن‌ها را از تامین کننده خارجی بی نیاز کرده است»، افزود: تا امروز در حوزه دفاعی کشور به 90 درصد خوداتکایی دست یافتیم و این به سبب عزم و اراده جوانان همین مرز و بوم و در سایه فرمایشات مقام معظم رهبری محقق شده است. در حوزه هوا و فضا جزو دو یا سه کشوری هستیم که این علم را دارا می‌باشند. در عرصه‌های الکترونیک، دریایی(زیرسطحی و شناورها) نیز می‌توانیم خدمات فنی مهندسی را به خارج صادر کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها