موج
کدخبر : ۳۴۴۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344257

روغن نینا نشان برتر سلامت را از جشنواره سلامت غذا دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، این جشنواره با رویکرد ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ تغذیه سالم در جامعه چندی پیش برندهای دارای استاندارد سلامت را معرفی کرد.

امروزه تغدیه ی نامناسب و کیفیت پایین برخی محصولات زمینه ساز بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی شده است. حتی به زعم بسیاری از پزشکان تغدیه، نوع استفاده ما از مواد غذایی سالم دچار نواقص بسیاری است، اما این روزها با ورود بیماری ناخوشایند کرونا کمی شکل و ساختار تغدیه ما متفاوت تر شده است.

مصرف کمتر فست فود های خیابانی و ناسالم، اهمیت به نشان های استاندارد سلامت بر روی محصولات و میزان کیفیت محصول تولید شده دستاوردهایی است که شیوع ویروس کرونا موجب آن شده .

در ماه های گذشته و شاید درست در زمانی که هنوز کرونا تا این حد در ایران جدی نشده بود، شورایی برای سیاست گذاری و ارایه نشان معتبر سلامت مواد غذایی در کشور راه اندازی شد و نام این حرکت زیبا که در جهت سلامت مردم گام بر خواهد داشت، جشنواره سلامت غذا نام گذاری شد. بدین ترتیب سازمانها و نهادهای دولتی با توجه به اهداف بلندمدت، از این جشنواره جهت اعتبار هر چه بیشتر به نشان معتبر سلامت مواد غذایی حمایت می کنند.

همراهی سازمانهایی همچون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان دامپزشکی، سازمان غذا و دارو، وزارت صنعت، معدن و تجارت از این جشنواره خود نشان اعتباری است بر عملکرد و اهمیت این جشنواره ی ملی .

 لذا «جشنواره سلامت غذا» با رویکرد «ارتقای سطح سلامت غذا» با چشم انداز «دستیابی به جامعه سالم و پویا از طریق بهبود سیستم سلامت صنایع غذایی با نگرش استفاده از محصولات غذایی سلامت» در راستای «تغییر الگوی تغذیه و ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ تغذیه سالم در جامعه» و با هدف «معرفی واحد‌های پیشرو در تحقیق، توسعه و ارتقای سلامت محصولات غذایی و معرفی جدیدترین محصولات سلامت غذایی» برگزار شد و در این میان برند های برتر از سوی هیات داوران و کارشناسان معرفی شدند .

در همین راستا شرکت فراورده های روغنی ایران (فریکو) که بیش از 20 سال در زمینه تولید روغن های خوراکی با نشان تجاری نینا فعالیت دارد به عنوان یکی از شرکت های موفق در این جشنواره لقب گرفت و باز هم اثبات کرد تلاش این مجموعه در تمامی سالهای خدمت به ملت ایران، تولید محصولات باکیفیتی است که سلامت مصرف کنندگان را تضمین می کند. این مجموعه در سال جهش تولید با به کارگیری بیش از 1000 کارگر و مهندس متخصص توانست یکبار دیگر به تابلوی افتخارات خود در زمینه ی تغذیه سالم، اضافه کند و در راه پیشرفت ایران اسلامی گام بردارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها