English

مراقبت ازلاستیک خودرو

مراقبت ازلاستیک خودرو در روزهای گرم/ تابستان از لاستیک خودرو مراقبت کن

در فصل تابستان و گرمای هوا از لاستیک خودرو مراقبت کرده تا در سفرهای تابستانی دچار مشکل نشوید.

مراقبت ازلاستیک خودرو در روزهای گرم/ تابستان از لاستیک خودرو مراقبت کن

به گزارش خبرگزاری موج، با فرا رسیدن فصل تابستان که هوا روز به روز گرمتر می شود، مراقبت از لاستیک خودرو اهمیت زیادی پیدا می کند زیرا گرمای بیش از حد در تابستان بر قابلیت اطمینان وایمنی خودرو و لاستیک ها اثر گذاشته و برخورد لاستیک های خودرو با جاده ی داغ سبب می شود تا خطراتی برای مسافران بوجود آید .در ادامه این مطلب با مراقبت ازلاستیک در روزهای گرم آشنا شوید.

خرید لاستیک تابستانی

گرمای شدید هوا روی سلامت لاستیک ها اثر گذاشته و  باید در تابستان قبل از رانندگی لاستیک ها را چک کنید پس بهتر است، لاستیک‌های زمستانی خود را با لاستیک‌های تابستانی تعویض کنید، لاستیک های تابستانی مقاومت بهتری در گرمای هوا داشته و مناسب تر هستند.

 

 تنظیم باد لاستیک ها

رانندگان در تابستان باید به تنظیم باد لاستیک ها توجه بیشتری داشته باشند، در تابستان فشار درون لاستیک با افزایش دما تغییر می‌کند؛ پس یک لاستیک کم باد تغییر شکل می‌دهد و در نتیجه به کناره‌های آن فشار وارد می‌شود و اگر گرمای هوا و فشار زیاد باشد، تایر در آخر می‌ ترکد پس قبل از سفر تابستانی به تنظیم بودن و تراز میزان باد لاستیک‌هایتان توجه نمایید. لاستیک‌های خوب متعادل و تراز شده به ایمنی و راحتی شما در جاده‌ها کمک می‌کنند.

 

دقت به عمق آج لاستیک‌ها

گرما و تابستان اثرات منفی بر روی آج دارد پس در این فصل اگر عمق آج کم است ، لاستیک ها را تعویض کنید و لاستیک‌هایی با عمق آج بیشتر داشته باشید.عمق متوسط برای آج‌ها 1.6 میلی‌متر است.

 

تعویض لاستیک های فرسوده

در تابستان شما باید بیشتر مراقب خودرو باشید و لاستیک های خودرو را بررسی کنید و لاستیک‌های فرسوده را تعویض نمایید. درجه حرارت بالا سبب آسیب داخلی و خارجی لاستیک می شود ولاستیک را نرم‌تر از حد معمول می‌کند.

شستشوی روزانه لاستیک‌ها

شستشوی روزانه لاستیک ها در تابستان، عمر لاستیک‌های خودرو را افزایش می‌دهد و همچنین باعث درخشندگی ظاهر آن می‌شود. انباشته شدن خاک روی تایر، بر عملکرد لاستیک‌ها تاثیر می‌گذارد، این کار عمر لاستیک‌های خودرو را افزایش می‌دهد و همچنین باعث درخشندگی ظاهر آن می‌شود.

 

 عدم رانندگی طولانی مدت 

پیشنهاد می شود در تابستان طولانی مدت رانندگی نکنید زیرا جاده‌های گرم روی سلامت لاستیک‌ها تأثیر می‌گذارند و باعث منبسط یا پنچر شدن لاستیک می‌شوند. بهتر است در ساعات های خنک روز رانندگی کرده ودر صورت رانندگی طولانی، یک استراحت کوتاه داشته باشید.

 

بالانس یا تنظیم بودن تایر خودرو

از بالانس بودن چرخ‌ ها اطمینان پیدا کنید زیرا  بالانس نبودن موجب خرابی جلوبندی و سیستم تعلیق خودروی شما هم خواهد شد.در صورت لرزش در فرمان چرخ‌ های جلو بالانس نیستند و در صورت لرزش در صندلی چرخ‌های عقب از بالانس خارج شده‌اند.

تعویض جای لاستیک‌ های خودرو

لاستیک های جلو سریع‌تر ساییده می شوند چون وظیفه چرخش خودرو در پیچ‌ ها را هم انجام می‌دهند پس در تابستان پس از پیمودن هر 8 تا 10 هزار کیلومتر، جای لاستیک‌ های خودرو را با یکد یگر عوض کنید.

 

بررسی لاستیک زاپاس خودرو

در فصل تابستان که خطر ترکیدگی لاستیک ها بیشتر است قبل از سفر داشتن لاستیک های زاپاس را بررسی کنید و مطمئن شوید که لاستیک زاپاس سالم است، همچنین لاستیکی را با خود ببرید که به خاطر نگهداری شدن در مدت طولانی، کم‌باد نشده یا فرسوده نباشد.

نکات مهم رانندگی در تابستان

هنگام رانندگی در تابستان نکات زیر را رعایت کنید:

  1. از رانندگی با سرعت بالا در مدت طولانی خودداری کنید و پس از هر 2.5 تا 3 ساعت رانندگی، خودرو را متوقف کنید.
  2. یک کمپرسور قابل حمل برای تنظیم باد لاستیک خودرو خریداری کنید .
  3. فشار باد لاستیک ها را هنگامی که سرد هستند و پس از 3 ساعت رانندگی چک کنید .
  4. اگر پس از هر تنظیم باد متوجه نشتی باد شدید لاستیک را در یک مرکز خدمات سرویس خودرو بررسی کنید .
  5. میزان بار تایید شده را روی خودرو خود قرار دهید زیرا بار اضافی بر روی وسیله نقلیه تعادل خودرو را بر هم زده و در بسیاری مواقع، لاستیک‌ها فقط به دلیل بار زیاد منفجر می‌شوند.
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر