English

چاقی بعد از ازدواج؛

چرا بعد از ازدواج چاق می شویم؟

بسیاری از افراد بعد از ازدواج دچار اضافه وزن و چاقی می شوند، علت افزایش وزن بعد از ازدواج چیست؟ برای دانستن پاسخ سوال خود با ادامه مطلب همراه شوید.

چرا بعد از ازدواج چاق می شویم؟

به گزارش خبرگزاری موج، بسیاری از خانم ها در دوران مجردی و قبل از ازدواج از تناسب اندام خوبی برخوردارند اما بعد از آغاز زندگی مشترک رفته رفته به وزنشان اضافه شده و چاق می شوند. آیا می دانید علت چاقی بعد از ازدواج چیست و چرا برخی از خانم ها بعد از ازدواج چاق می شوند. برای دانستن پاسخ سوال های خود با ادامه مطلب همراه شوید.

مهمانی ها و غذای رستوران

بعد از ازدواج، اغلب عروس خانم ها پاگشا شده و برخی روزهای خود را در مهمانی ها به سر می برند، همچنین زوج در اوایل ازدواج بیشتر به بیرون و رستوران رفته و غذا میل می کنند. برخی عروس خانم ها نیز در اوایل ازدواج هنر آشپزی خود را رو کرده و هر روز غذاهای خوشمزه و جدید و کیک و دسر درست می کنند.

 

نادیده گرفتن روتین روزانه

زندگی زناشویی معمولا شلوغ ترز از زندگی مجردی است و اغلب خانم ها ساعت و برنامه غذایی خود را متناسب با خانواده تنظیم کرده و روتین روزانه شان را نادیده می گیرند و سلامت و تناسب اندام را اولویت خود نمی دانند.

 

خانواده و عادت غذایی آن

عادات غذایی خانواده ها با یکدیگر متفاوت است، اگر شما وارد خانواده ای شده اید که به خوب غذا خوردن اعتقاد دارند و به جای غذاهای سالم بیشتر فست فود و خوراکی میل می کنند، شما هم در کنار آنها وسوسه خواهید شد و میل به غذا خوردنتان بیشتر خواهد شد.

 

بارداری

یکی از علت های چاقی بعد از ازدواج در خانم‌ها به دلیل بارداری و بچه‌دار شدن است که موجب تغییر در سبک زندگی و باعث اضافه وزن مادر می‌شود.

 

افزایش سطح استرس

زندگی در یک خانواده جدید هم چالش برانگیز و هم استرس زا می باشد، همچنین ازدواج کار و مسئولیت بیشتری همراه دارد و موجب استرس می گردد. استرس می تواند سرعت متابولیسم بدن را تغییر داده باعث افزایش وزن شود. گاهی استرس و هیجان‌های منفی در زندگی مشترک سبب رو آوردن به غذا و پرخوری عصبی و به دنبال آن اضافه وزن می شود.

 

تغییر در نگرش نسبت به خود

برخی از خانم ها متاسفانه بعد از ازدواج و جذب همسر هیچ اهمیتی به ظاهر و تناسب اندامشان نمی دهند و هرچه دلشان می خواهد می خورند زیرا دیگر همسر مورد علاقه شان را جذب کرده اند!! اما توجه به تناسب اندام و ظاهر به حفظ رابطه خوب برای ادامه زندگی کمک می کند.

 

خوردن غذاهای باقیمانده

گاهی خانم ها برای جلوگیری از هدر رفتن غذاها، تا آخرین توانشان غذا میل کرده و این کار موجب افزایش اشتهای آنها ، افزایش وزن و در نهایت بروز بیماری های مرتبط با چاقی می شود.

تغییرات هورمونی

بعد از ازدواج با افزایش فعالیت جنسی در میزان ترشح هورمون‌های استروژن، پرولاکتین، تستوسترون و... تغییر ایجاد شده و این تغییر در سوخت و ساز بدن تاثیرگذار است. تغییر در سوخت‌وساز بدن نیز سبب ذخیره چربی و افزایش سایز شکم و کمر خواهد شد.

 

افزایش سن و تغییر در سوخت و ساز بدن

بسیاری از خانم ها در اواخر دهه 20 سالگی ازدواج کرده، به همین خاطر با ورود به دهه سی سالگی سوخت و ساز بدنشان کاهش یافته و آهسته تر می شود. این کند شدن سوخت و سازبه دلیل افزایش وزن نیز سبب چاق شدن و افزایش وزن می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر