موج
کدخبر : ۴۸۷۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487577

مهم ترین قوانین در دعوای زن و شوهر/ دعوای زن و شوهری هم قانون داره!

مهم ترین قوانین در دعوای زن و شوهر/ دعوای زن و شوهری هم قانون داره!

اگر شما هم اهمیت زیادی برای زندگی مشترک خود قائل هستید و دوست ندارید با یک دعوا و مشاجره پایه های زندگی مشترکتان سست شود، قوانین زیر را رعایت کنید.

به گزارش خبرگزاری موج، می گویند دعوا نمک زندگی است و هیچ زندگی بدون دعوا نمی شود اما اگر زوجنین قوانین دعوا و مشاجره را رعایت نکنند، آسیب فراوانی به زندگی مشترکشان وارد می شود که جبران ناپذیر است. اگر می خواهید دعوا ، بگو مگو و مشاجره بین شما و همسرتان تبدیل به تنش نشده و رابطه تان آسیب نبیند، با ادامه این مطلب را بخوانید.

پای خانواده ها را وسط نکشید

هنگام بگو مگو با همسر، پای خانواده ها را وسط نکشید و سعی کنید مشکلاتتان را خودتان حل کنید زیرا این کار مشکلاتتان را بیشتر خواهد نمود  و خانواده ها بحث و حرف های شما رافراموش نمی کنند و اینگونه اختلافات خانوادگی پیدا خواهید کرد.

 

با یکدیگر قهر نکنید

یکی از قوانین مهم دعوای زن و شوهری این است که بعد از دعوا و مشاجره قهر نکنید، جای خوابتان را تغییر ندهید، غذا نپختن و نخوردن نیز ممنوع است، سلام و خداحافظی الزامیست.

 

به خانواده ها توهین نکنید

هنگام دعوا و مشاجره با همسرتان یادتان باشد که نباید به خانواده یکدیگر توهین نمایید. حتی تمسخر قرار دادن و شوخی با خانواده همسرتان نیز اشتباه است زیرا همانطور که شما خانواده تان برایتان اهمیت دارد، خانواده همسرتان نیز برای او پراهمیت و جزوی از هویتش هستند و اگر شما به آنها توهین نمایید،هویت همسرتان را زیر سوال برده‌اید.

 

بچه ها را وارد دعوای خود نکنید

یکی از قوانین مهم دعوای زن و شوهری این است که فرزند خود را وارد دعوا نکرده و باعث نشوید که او جانبدار یکی از شما شود. در مقابل کودکتان دعوا نکنید زیرا این کار سبب بیزاری کودک از یک والد و بروز احساساتی چون ترس و وحشت در او می شود.

 

پای گذشته ها را به میان نکشید

هنگام جر و بحث با همسرتان به این نکته توجه نمایید که گذشته ها را وسط نکشید و به موضوع پیش آمده در حال بپردازید و تنها در مورد همان موضوع مورد اختلاف خود بحث نمایند زیرا وسط کشیدن موضوعات مشاجرات گذشته، دعوا را شعله ورتر و مسائل را پیچیده‌تر و غیرقابل حل می‌کند.

 

به یکدیگر بی احترامی و توهین نکنید

هنگام بگو مگو با همسر، هیچگاه به همسرتان توهین نکنید زیرا ناسزا و توهین به همسر تاثیرات طولانی مدتی را بر روح و روان او خواهد گذاشت و از کلمات درست استفاده کنید، تنها نکات منفی او را به یاد نیاورید و نکات مثبت همسرتان را دیده و در کمال احترام به حرف‌های او گوش دهید.

 

از کلمات دارای کلیت استفاده نکنید

برای ادامه دار نشدن بحث و دعوای تان ، از واژه های کلی مانند "هیچ وقت" یا "همیشه" در مشاجره و گفتگو استفاده نکنید و به جای کلی‌گویی، از واژهای جزئی تر استفاده نمایید تا همسر شما بهتر و واضح تر متوجه منظور شما گردد.

 

منظورتان را واضح بیان کنید

بهتر است در دعوا بر خشم خود مسلط شوید و ناراحتی تان را بدون تیکه و کنایه بیان کنید، منظورتان را واضح بگویید تا بتوانید با یکدیگر بهتر گفتگو کنید.

 

از مسخره کردن همسرتان بپرهیزید

هنگامی که با همسرتان به جر و بحث می پردازید نباید او را مسخره و ترور شخصیت کنید و باید روی مشکلاتتان تمرکز نمایید پس تمسخر را کنار بگذارید و راحت و بدون قضاوت و مسخره و مقایسه با همسرتان حرف بزنید.

 

چیزی نگویید که پشیمان شوید

در اوج دعوا باید حواس‌تان باشد با کسی که سال‌ها و ماه‌ها خاطره دارید قرار نیست مثل دیگران درگیری پیدا کنید و در نهایت قرار است با هم زندگی کنید پس مراقب باشید که حرفی نزنید و کاری را انجام ندهید که بعدا پشیمان شوید و نتوانید آسیب های آن را جبران کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه