موج
کدخبر : ۴۸۷۱۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487138
میزبان با کلاس؛

چگونه یک میزبان باکلاس و مهمان نواز باشیم؟

چگونه یک میزبان باکلاس و مهمان نواز باشیم؟

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و آداب مهمان داری را بلد نیستید، باید نکات زیر را رعایت کنید تا یک میزبان بسیار خوب و باکلاس باشید.

به گزارش خبرگزاری موج، بسیاری از ما در اطرافمان دوستان  آشنایانی وجود دارند که در مهمان نوازی زبانزد خاص و عامند. به نظر شما چه رفتارهایی باعث می شود که یک میزبان با کلاس و خوش مشرب باشید. در ادامه رفتارهایی را آورده ایم که شما را به یک میزبان خوب و با کلاس تبدیل می کند.

 

چگونه یک میزبان با کلاس باشیم؟

برای اینکه یک میزبان با کلاس باشید نکات زیر را رعایت کنید:

مرتب کردن خانه

برای اینکه میزبان خوبی باشید قبل از آمدن مهمان ها خانه را مرتب کنید و وسایل پذیرایی را آماده نمایید و به جز پخت غذا ، برخی کارها مانند تهیه سالاد و شستن میوه ها و... را انجام دهید و میز پذیرایی را به شکل زیبا و مرتب دیزاین کنید تا بعد از ورود مهمانان کار زیادی به جز پذیرایی نداشته باشید.

 

 اهمیت به آراستگی

یک میزبان باکلاس هیچگاه بوی عرق و بوی غذا نمی دهد و لباس هایش تمیز، آراسته و مرتب است پس قبل از آمدن مهمان ها شما باید یک دوش کوتاه بگیرید و لباس های خود را تعویض کنید و لباسی مرتب و زیبا و اتو کشیده بپوشید. می توانید برای آراسته بودن و ظاهر عالی داشتناز زیورآلاتی استفاده کنید که خوشایند و مناسب لباستان باشند.

 

اجتناب از زیاده روی در آرایش

قبل از ورود مهمان ها صورت خود را تمیز بشویید و آثار آرایش به جا مانده را از صورت‌تان پاک کنید و دوباره آرایش کنید.  در آرایش کردن زیاده روی نکنید و عطر ملایمی نیز به خودتان بزنید تا خوشبو شوید.

استقبال مهمانان

خوشرویی و استقبال گرم از مهمانان یکی از اصول مهم مهمان نوازی است. در لحظه ورودشان با چهره خندان کنار در ورودی بایستید و به تک تکشان خوش آمد بگویید. به مهمان هایتان نشان دهید از دیدن آنها خوشحال هستید.

 

توجه به زبان بدن

با مهمانان صمیمی برخورد کنید و هنگام حرف زدن به آنها توجه کرده و ارتباط چشمی با آنان برقرار نمایید. درست بنشینید و کمرتان را صاف نگه داشته و قوز نکنید.

 

آرام صحبت کردن

یک میزبان با کلاس در جمع آرام ، شمرده و با طمانینه صحبت می کند، اگر در جمع شلوغی هستید بیش از حد آرام و بیش از حد با صدای بلند حرف نزنید، صدای‌تان قابل شنیدن باشد کافی است.

رعایت آداب و معاشرت

یکی از باکلاس به نظر رسیدن نحوه گفتگو و انتخاب کلمات است، هنگام صحبت از عبارات مؤدبانه استفاده کنید و به کوچک و بزرگ جمع احترام بگذارید و رفتار خوبی با آنها داشته باشید.

 

انجام ندادن برخی رفتارها

برای اینکه میزبان با کلاس باشید، برخی از رفتارها را در جمع انجام ندهید مثلا با خلال دندان غذا را از لابلای دندان ها خارج نکنید، آروغ نزنید، دست در دهان و بینی نکنید، هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با  دستمال گرفته و با صورت ، آرایش و موها و... خود ور نروید.

 

رعایت آداب سفره

یکی از نکات باکلاس شدن این است که آداب سفره و غذا خوردن را رعایت نمایید، اگر می خواهید میزبان خوبی باشید، بعد از چیدن میز غذا ، قبل از همه شروع به خوردن نکنید و با ادب همه را بر سر میز دعوت  کرده و توجه نمایید که مهمانانتان کم و کسری نداشته باشند و دسترسی به غذا داشته باشند، همچنین، با دهان پر صحبت نکنید ،آرام غذا خورده و سرعت‌ خود را طوری تنظیم کنید تا غذای‌تان همراه با مهمانان به پایان برسد.

بیش از حد صحبت نکردن

درست است که میزبان باید سر صحبت را باز کند اما میزبانی نباشید که پرحرفی کرده و به مهمانان خود اجازه صحبت نمی دهد، یک میزبان خوب هرگز درباره اعتقادات مذهبی و سیاسی صحبت نمی کند و خیلی پر حرفی نمی کند و اجازه می دهد که مهمان هایش نیز صحبت کنند و اگر متوجه شد که موضوع صحبت خوشایند مهمانان دیگر نیست ، خیلی سریع بحث را عوض می کند تا دلخوری پیش نیاید.

 

اجتناب از ورود به حریم خصوصی

اگر بسیار کنجکاوید، این نکته را رعایت کنید و از مهمانانتان سوالات بیش از حد خصوصی مثل وزن طرف مقابل ، ازدواج و طلاقش، بچه دار شده و... نپرسید و به حریم آنها احترام بگذارید و درمورد موضوعاتی صحبت نکنید که هیچ ارتباطی به شما ندارد. 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه