English

استاندار خوزستان:

برای جلوگیری از بروز آلودگی، تغییر کاربری برخی صنایع بررسی شود

استاندار خوزستان خواستار بررسی تغییر کاربری برخی صنایع آلاینده برای جلوگیری از تشدید آلودگی‌های زیست محیطی در استان شد و گفت: باید توجه داشت که افکار عمومی برای رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی و حفظ سلامت جامعه بیش از پیش توجیه شوند.

 برای جلوگیری از بروز آلودگی، تغییر کاربری برخی صنایع بررسی شود
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان

، علی‌اکبر حسینی‌محراب روز یکشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خوزستان در سالن جلسات حوزه استاندار، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده محیط‌زیست، سال گذشته ۷۸ روز هوای پاک و ۱۴۹ روز هوای ناسالم داشتیم، این در حالی است که آلودگی‌ها و مشکلات تنفسی علاوه بر دستگاه گوارش و کبد، اثرات روانی بسیار مخربی دارند.

وی بر رعایت موارد زیست محیطی در انجام فعالیت‌های بخش خصوصی، دولتی و عمومی تاکید کرد و گفت: برخورد جدی با عوامل ایجاد آلاینده داخل و خارج شهرها ضروری است و در صورت تداوم آلودگی باید واحدهای متخلف تعطیل شوند.

استاندار خوزستان گفت: سال‌ها برای رفع مشکلات زیست محیطی به صنایع آلاینده مهلت داده شده، ولی اقدام عملی انجام نشده است، باید در یک بازه زمانی مشخص نسبت به حل مشکلات اقدام شود، در غیر این صورت تغییر کاربری داده شوند.

نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: باید جلوی آلودگی رودخانه‌ها گرفته شده و از همه توان دستگاه‌های اجرایی استفاده شود.

حسینی‌محراب درباره تعداد روزهای با هوای سالم نیز گفت: باید تلاش کنیم سال آینده تعداد روزهای با هوای پاک به درصد قابل قبولی برسد و نفت، نیشکر، شهرداری، بیمارستان‌ها، آبفا و آب و برق به گونه‌ای عمل کنند که طی برنامه سه یا چهار ساله، وضعیت سلامت و هوای استان بهبود یابد.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه بروز آلودگی‌ها در استان قابل‌قبول نیست، اظهار کرد: اگر نتوانیم آلاینده‌ها را کاهش دهیم و  تعداد روزهای سالم کم شود با فاجعه روبه‌رو خواهیم شد؛ همانطور که باید تولید افزایش یابد؛ سلامت روح و روان نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

حسینی‌محراب انجام نظارت‌های لازم بر فعالیت دستگاه‌ها و صنایع را ضروری دانست و گفت: باید بی‌رحمانه با واحدهای آلاینده برخورد و افکار عمومی برای سلامت جامعه توجیه شود.

وی با بیان اینکه در موضوع سلامت جامعه کوتاه نمی‌آییم، بیان کرد: دستگاه‌های مختلف اگر تاکنون در این زمینه کوتاهی کرده‌اند نیز باید از مردم عذرخواهی کنند.

استاندار خوزستان به مدیران حوزه‌های صمت، انرژی، آبفا و کشاورزی تاکید کردکه با مردم صحبت و آنها را توجیه کنند؛ مروجان کشاورزی به روستاییان آموزش دهند تا از آتش‌سوزی کاه و کلش جلوگیری کنند.

حسینی‌محراب با بیان اینکه فلرهای نفتی باید توسط اداره کل استاندارد بررسی شوند، گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه باید برخی اقدامات را با حداقل‌ها به سرانجام برسانیم.

وی اظهار کرد: همه موارد موردنظر باید رصد شوند تا آلودگی‌ در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و... به ویژه در زمینه دفع زباله‌های بیمارستانی به حداقل برسد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید در زمانی مشخص فکری برای ساماندهی شبکه فاضلاب کنیم، گفت: فاضلاب بیمارستان‌ها نباید وارد رودخانه‌ها شود و به طبیعت ضربه بزند؛ حتما باید به سیستم تصفیه مجهز شوند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: شهرداری‌ها برای جداسازی زباله‌ها و پسماند صنعتی اقدام و از این طریق درآمدزایی کنند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: سوختن زباله، دستگاه تنفسی را دچار آسیب می‌کند که این موضوع نیز باید مدیریت شود؛ بنابراین پیشنهادات محیط زیست دنبال شود و جایی‌که نیازمند مطالعات بیشتر است با همکاری پژوهشگران اقدام شود. 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه