English

نظامی سابق انگلیس در دوبی به اتهام جاسوسی بازداشت شد

روزنامه انگلیسی گزارش داد «مت کروچر» تفنگدار سابق نیروی دریایی سلطنتی انگلیس که در عراق و افغانستان خدمت کرده، به مدت هفت ماه است به اتهام جاسوسی در دوبی در بازداشت به سر می‌برد.

 نظامی سابق انگلیس در دوبی به اتهام جاسوسی بازداشت شد
به گزارش خبرگزاری موج

، این افسر سابق ۴۰ ساله که از قضا بالاترین مدال نظامی انگلیس را هم دارد، در سال ۲۰۰۸ در افغانستان خدمت کرد و در نوامبر در دوبی به اتهام جاسوسی بازداشت شد.

به نوشته روزنامه تایمز انگلیس، وی به دسترسی عمدی و غیرقانونی به شبکه مخابراتی متهم و پس از ضبط پاسپورتش از خروج از امارات منع شد.

کروچر که اکنون یک مشاور امنیتی مستقر در خارج از انگلیس است، به‌‌دلیل ارتباطش با وزارت دفاع این کشور موردبازجویی قرار گرفت، اما جزئیات دیگری در رابطه با اتهام جاسوسی ارائه نشده است.

خانواده او گفتند که آنها با «استرس شدید» روبرو هستند و اتهامات را «ساختگی و مضحک» توصیف کردند.

خانواده کروچر همچنین گفتند: «ما نمی‌دانیم چرا رسیدگی به این پرونده اینقدر طول می‌کشد. پرونده‌ای که ما معتقدیم ساختگی و مضحک است.»

کروچر در زمان خدمتش در افغانستان خود را روی یک نارنجک طالبان انداخت تا اطرافیانش را نجات دهد و به همین دلیل به او نشان «صلیب جورج» بالاترین نشان نظامی انگلیس اهدا شد. وی همچنین از ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ در دوبی زندگی کرده و با مقام‌های این شهر درباره مسائل مربوط به امور امنیتی همکاری داشته است.

در واکنش به بازداشت کروچر، یکی از سخنگوهای وزارت امور خارجه انگلیس گفت: «ما از یک مرد انگلیسی در دوبی حمایت می‌کنیم و با مقام‌های محلی در ارتباطیم.»

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه