English

سناتور آمریکایی:

تحریم‌ها علیه ایران، چین و روسیه بی‌نتیجه است

رند پال، سناتور آمریکایی در موسسه کوئینسی برای دولت‌های مسئول در واشنگتن تصریح کرد: «سیاست ایالات متحده در تشدید مداوم تحریم‌ها علیه روسیه، چین و ایران نمی‌تواند نتیجه مورد نظر را برای تغییر مسیر سیاسی این کشورها ایجاد کند.»

تحریم‌ها علیه ایران، چین و روسیه بی‌نتیجه است
به گزارش خبرگزاری موج

، رند پال همچنین اظهار کرد که مرتبا این سوال را از مقامات وزارت امور خارجه می‌پرسد که آیا می‌توانید رفتاری را به من بگویید که از یک تحریم تغییر کرده است؟ شما به من بگویید تحریمی که علیه روسیه اعمال کرده‌اید و روسیه اکنون گفته است: ما متاسفیم. ما هرگز نباید این کار را انجام می‌دادیم و دقیقا همان کاری را انجام می‌دهیم که شما می‌خواهید، فقط به ما بگویید چه کنیم و ما آن را انجام خواهیم داد. درباره چین یا ایران هم وضعیت همین است.

وی ادامه داد: «در واقع، من استدلال می‌کنم که تحریم‌ها به هیچ وجه کارساز نیستند. تنها تحریم‌هایی که جواب می‌دهند این است که در واقع پیشنهاد لغو آنها را بدهید، اما آنچه ما تمایل داریم انجام دهیم فقط اعمال تحریم‌های بیشتر است.»

سناتور رند پال همچنین خاطرنشان کرد: « در توافق ایران، تحریم‌هایی وجود داشت که قرار بود برداشته شوند و برداشته شدند، اما با روسیه و چین و ما پنج سال است که این کار را انجام می‌دهیم، برخی از این تحریم‌ها ۱۰ سال است که باید برداشته شوند. 

وی با بیان اینکه «مسئله این است که جایگزین دیگری برای تحریم‌ها وجود دارد و آن دیپلماسی است»، افزود: واشنگتن به جای اعمال تحریم‌های بیشتر، بهتر است با این کشورها تعامل دیپلماتیک داشته باشد.

این سناتور آمریکایی همچنین طرح واشنگتن در استفاده از دارایی‌های مسدود روسیه به نفع اوکراین را نیز موردانتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: «ما ادعا می‌کنیم که چنین کاری می‌کنیم. ممکن است توانایی چنین کاری را داشته باشیم. ما کنترل‌های شگفت‌انگیزی بر سیستم بانکی داریم، اما در عین حال اگر هم چنین کاری انجام دهیم و دارایی‌های مسدود شده روسیه را به نفع اوکراین مورد استفاده قرار بدهیم، آیا به نظر شما روسیه فرو می‌پاشد؟»

وی گفت چنین اقداماتی، تنها مسکو را ترغیب می‌کند که به کارهای تلافی‌جویانه دست بزند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه