English

استعفای رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی به‌دلیل شکست در جنگ غزه

یک رسانه صهیونیست گزارش داد که رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی به خاطر مسئولیتش در شکست هفت اکتبر، استعفای خود را اعلام کرد.

 استعفای رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی به‌دلیل شکست در جنگ غزه
به گزارش خبرگزاری موج

، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: آحارون هالیوا، رئیس شعبه اطلاعات نظامی اسرائیل «امان»، تصمیم گرفت استعفای خود را به خاطر شکست هفت اکتبر اعلام کند. این نخستین استعفای یک مسئول اسرائیلی از زمان جنگ است.

این روزنامه گزارش داد هالیوا صبح امروز (دوشنبه) استعفای خود را به هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

طبق گزارش این روزنامه هالیوا در آغاز جنگ به‌دلیل شکست هفت اکتبر تصمیم به استعفا گرفته بود.

وبگاه واللا نیز گزارش داد: در استعفانامه‌ای که هالیوا به رئیس ستاد ارتش ارائه کرد، مسئولیت خود را درباره شکست هفت اکتبر پذیرفت و اعلام کرد طی هفته‌های آینده به فعالیت خود پایان می‌دهد و پستش را ترک می‌کند.

این وبگاه گزارش داد گفت‌وگوی طولانی میان رئیس ستاد ارتش و هالیوا انجام شد و رئیس ستاد از وی خواست صبر کند.

این گزارش می‌افزاید نامزد اصلی که احتمالا جای هالیوا را می‌گیرد «شلومی بیندر» است که اکنون رئیس بخش عملیات در ارتش رژیم صهیونیستی است.

هالیوا گفت: در تمام بازدیدهایی که طی روزهای اخیر از واحدهای ارتش داشتم تأکید کردم آغاز جنگ یک شکست اطلاعاتی بود. اتفاقی که افتاده باید عمیقا مورد بررسی قرار گیرد و از نتایج عبرت بگیریم، اما موضوع مهم کنونی جنگ و پیروزی در آن است.

هالیوا نوامبر نیز درباره شکست اطلاعاتی قبل از جنگ هفت اکتبر صحبت کرد و گفت: اطلاعات و ارتش در هفت اکتبر شکست خوردند و باید بر جنگ متمرکز شویم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه