English

یونیسف وضعیت کودکان غزه را فاجعه‌بار توصیف کرد

سخنگوی یونیسف ضمن هشدار درباره وضعیت فاجعه‌بار کودکان در غزه و تاثیر جنگ بر سلامت و روند رشد جسمی کودکان و همچنین سلامت روان آنها، تسهیل روند انتقال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را مطابق قوانین بین‌المللی انسانی خواستار شد.

یونیسف وضعیت کودکان غزه را فاجعه‌بار توصیف کرد
به گزارش خبرگزاری موج

​، سخنگوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل ( یونیسف ) که در حال حاضر در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه حضور دارد، در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: شرایط انسانی در نوار غزه رو به‌ وخامت است و تعداد زیادی زخمی و گرسنه در اینجا وجود دارد.

سخنگوی یونیسف ضمن هشدار درباره پیامدهای جنگ بر سلامت و رشد جسمی کودکان غزه و سلامت روانی آنها در بلندمدت، تسهیل روند انتقال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را براساس قوانین بین‌المللی انسانی خواستار شد و تاکید کرد: ما هشدار دادیم که وقوع قحطی در غزه قریب‌الوقوع است و کودکان در معرض بیشترین آسیب قرار دارند.

او در ادامه تاکید کرد: نوار غزه از جمله خطرناک‌ترین مکان‌ها برای کودکان است و از زمان آغاز جنگ ۱۱ هزار کودک به شهادت رسیدند. کودکان غزه در درگیری‌ و شوک‌های پیاپی و مستمر گیر افتاده‌اند، بدون اینکه جای امنی وجود داشته باشد که به آن پناه ببرند.

به گزارش خبرگزاری سما فلسطین، این مسئول یونیسف اظهار کرد: با وجود اینکه ساکنان نوار غزه با شرایط دشواری روبه‌رو هستند، اما نشانه‌هایی از امید در روحیه جمعی قدرتمند آنها مشاهده می‌شود.

او تاکید کرد: اگر میزان کمک‌ها در غزه زیاد شود، هنوز فرصت برای دور کردن خطر قحطی در غزه وجود دارد، اما دسترسی به کمک‌ها به‌ویژه در شمال نوار غزه هنوز بسیار محدود است و من خود شاهد بودم که خودرو حامل همکارانم در حالی که منتظر گرفتن مجوز برای انتقال کمک‌ها به منطقه بود، هدف تیراندازی قرار گرفت.

سخنگوی یونیسف افزود: شرایط در غزه فاجعه‌بار است، به‌ویژه زمانی که می‌بینید شخصی به‌دلیل توقف تولید غذا و محدودیت‌های اعمال شده بر روند کمک‌رسانی‌ها به منطقه، از سوءتغذیه رنج می‌برد و در نتیجه این شرایط، کودکان در حال از دست دادن جان خود هستند و دست‌کم ۲۳ کودک در بیمارستان «کمال عدوان» جان خود را از دست دادند.

او ادامه داد: شرایط در نوار غزه مستلزم آن است که گذرگاه گشوده شود، اول به‌دلیل افزایش حجم کمک‌ها به شکل کلی و دوم انتقال مستقیم آنها به شمال نوار غزه تا کمک‌رسانی‌ها به شکل سریع‌تر و گسترده‌تری برای کودکان و خانواده‌ها در شمال نوار غزه که به غذا نیاز دارند، انجام شود.

این مسئول یونیسف در پایان گفت: جنوب نوار غزه نیز در معرض خطر قحطی قرار دارد، اما این باور وجود دارد که اگر اجازه انتقال کمک‌ها به شکل کامل و روبه‌فزونی داده شود، می‌توان از بروز این قحطی جلوگیری کرد، چراکه هنوز برای جلوگیری از بروز قحطی در مرکز و جنوب غزه زمان وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه