English

رئیس جمهور سوریه:

موضع دمشق در قبال انتخابات ریاست جمهوری روسیه روشن است

رئیس جمهور سوریه می‌گوید که در موضوع انتخابات ریاست جمهوری روسیه، اولویت‌ و ترجیح دمشق کاملا روشن است.

موضع دمشق در قبال انتخابات ریاست جمهوری روسیه روشن است
به گزارش خبرگزاری موج

 به نقل از تاس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه با اشاره به انتخابات ریاست جمهور روسیه گفت که ترجیح دمشق درباره این انتخابات روشن است و سوریه از کسی حمایت می‌کند که قادر به مقابله به تروریسم باشد.

اسد دراین‌باره گفت: اگر به روسیه به عنوان کشوری نگاه کنیم که در کنار ما با تروریسم در سوریه مبارزه می‌کند، بنابراین این مساله برای ما مهم است و نمی‌توانیم به آن صرفاً به عنوان یک معضل داخلی نگاه کنیم. کسی که تصمیم به مبارزه با تروریسم در سوریه می‌گیرد، برای ما اهمیت دارد.

به گفته اسد، تصمیمات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، این کشور را به عرصه جهان بازگرداند و توازن را احیا کرد. وی ادامه داد: وقتی از منظر دورنمای جهانی قدرت به این موضوع نگاه کنیم، جدا کردن روسیه و نادیده گرفتن تصمیماتش در سطوح رهبری، غیرممکن است. تصمیمات پوتین روسیه را به عرصه جهان بازگرداند. باز هم تکرار می‌کنم این نظر شخصی من است و هیچکس نمی‌تواند مرا به مداخله در امور داخلی روسیه متهم کند.

رئیس جمهور روسیه ادامه داد: به همین ترتیب مهم است که این مرد (پوتین) در رأی قدرت می‌ماند یا خیر. هر تغییری روی ما تأثیر خواهد داشت. بنابراین اگر درباره نامزدهای ریاست جمهور روسیه بپرسید، ترجیح و پاسخ ما روشن است.

وی با تاکید بر اینکه روسیه کشوری است که آینده جهان به آن بستگی دارد، افزود: نه به دلیل جنگ در اوکراین بلکه بنا به دلایل و مؤلفه‌های زیاد، این موضوع درست است. آیا کشوری که در جنگی حیاتی با اوکراین به سر می‌برد، قادر به تغییر در رأس حاکمیت و سیاست‌هایش است؟ بین اعراب اصطلاحی است؛ «در میانه جنگ نمی‌توان قلعه را جابجا کرد»؛ جنگ به انسجام نیاز دارد. این مساله داخلی روسیه است اما با شناختی که از بسیاری از روس‌ها دارم، می‌دانم که پاسخ آنها چیست. هر مسأله‌ای که در خدمت جنگ امروز باشد، در اولویت و پوتین بخشی بزرگ از این جنگ است.

شورای فدراسیون روسیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را برای ۱۷ مارس ۲۰۲۴ برنامه ریزی کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه