English

وزیر خارجه سوریه در نشست مشترک با همتای ایرانی:

سوریه می‌تواند وارد حضور در فاز جدید جنگ علیه اسرائیل شود

وزیر خارجه سوریه امروز در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ایران گفت: افکار عمومی جهان با حقیقت رژیم صهیونیستی آشنا شده‌اند.

سوریه می‌تواند وارد حضور در فاز جدید جنگ علیه اسرائیل شود
به گزارش خبرگزاری موج

، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه که امروز  ۲۲ بهمن ماه میزبان حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و هیأت همراه بود پس از دیدار و گفت‌وگو با همتای ایرانی در نشست خبری مشترک به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.

وی ضمن خیرمقدم به همتای ایرانی گفت: عادت کرده‌ایم هر از چند گاهی دیدارهایی با برادران ایرانی در دمشق و تهران داشته باشیم.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: این سفر همزمان با یک اتفاق بزرگ است و آن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. 

المقداد افزود: هیأت ایرانی گفت‌وگوهای مفصلی را با بشار اسد داشتند که در خصوص موضوعات مختلف منطقه به ویژه مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین گفت‌وگو شد.

وزیر خارجه سوریه بیان کرد: من اطمینان دارم که ما و ایران نظرات و دیدگاه‌هایمان در خصوص حمایت از مردم غزه هماهنگ است و حمایت علیه فاجعه‌ای که اسرائیل مرتکب شده است ویرانی‌های گسترده‌ای که در آن جا صورت می‌گیرد و کشتار زنان و کودکان و این جنایات اسرائیل باعث شده افکار عمومی جهان با حقیقت این رژیم آشنا شوند و بفهمند چرا کشورهای عربی و اسلامی و کشورهای آزاده جهان از ابتدای تشکیل این رژیم با آن مخالفت کردند و حقیقت این رژیم برای همگان روشن شده است که به لطف مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین صورت گرفته است.

المقداد در پاسخ به سؤالی بیان کرد: همیشه و بارها گفته‌ام که نیروهای اشغالگر آمریکایی و ترکیه‌ای و هر تجاوزگر دیگری روزهایشان در سوریه به پایان خواهد رسید اینها نیازمند مقدمه سازی‌ها و شرایط سنجیده در منطقه است. اما در خصوص اینکه آیا ما به گفته آمریکایی‌ها اعتماد داریم یا خیر باید صریح بگویم ما هیچ اطمینانی به این اظهارات نداریم. راه‌حل خروج این نیروهاست چون که حضور این نیروها در سوریه غیرمشروع است و با قوانین بین المللی متناقض است. جنایات آمریکا و ترکیه در شمال سوریه علیه بشریت است.

وی گفت: بمباران‌هایی که اخیرا شاهد بودیم که آمریکا در سوریه انجام داد و پیش از این شهر رقه را ویران کرده است، آمریکا باید در قبال همه این جنایات مواخذه شود. این اطمینان را داریم که بالاخره آمریکا و ترکیه از سوریه خارج خواهند شد، چون ملت سوریه در این تصمیم یکپارچه است که باید این نیروهای متجاوز از خاک سوریه خارج شوند و ما در سوریه و ارتش ما هم امکانات لازم برای تحقق این امر را داریم اما این ما هستیم که آن لحظه مناسب که نیروهای متجاوز از خاک سوریه خارج شوند را تعیین خواهیم کرد.

وزیر خارجه سوریه گفت:‌این حملاتی که رژیم نژادپرستی صهیونیستی علیه سوریه انجام می‌دهد، حملات جدیدی نیست. مقاومت جمهوری عربی سوریه علیه این تجاوزهای نظامی مقاومت مستمر و ادامه داری است و از زمان آغاز اندیشه اینکه این رژیم در خاک فلسطین و در منطقه عربی ایجاد شود.

وی گفت: چرا اسرائیل این تجاوزهای نظامی خود را علیه سوریه انجام می‌دهد؟ پاسخ این سؤال را به رسانه‌ها و سیاستمداران واگذار می‌کنم. از زمان ولادت اندیشه تشکیل این رژیم نژادپرست در منطقه عربی از آن زمان تاکنون سوریه مقاومت می‌کند.

المقداد بیان کرد: مقاومت در سوریه اشکال و انواع مختلف خود را دارد و همانطور که بشار اسد گفته سوریه علیه رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۴۸ تاکنون مقاومت می‌کند. 

وزیر خارجه سوریه اضافه کرد: سوریه جنگ‌های مختلفی را علیه رژیم نژادپرست صهیونیستی داشته و اکنون نیز سوریه به طور کامل آماده است جنگ‌های دیگری را با این رژیم داشته باشد، ولی این سوریه است که مشخص می‌کند این جنگ‌ها چه زمانی و کجا و چطور خواهد بود.

وی بیان کرد: پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در خاک جولان عربی اشغالی در صدر اولویت‌های ماست و در صدر لیست ماموریت‌های مقدس ما قرار دارد. ملت سوریه نیز تلاش می‌کند این اشغالگری به پایان برسد همچنین اشغالگری آمریکا در شرق سوریه و اشغالگری ترکیه در شمال سوریه و همه تجاوزات نظامی در سرزمین ما غیرمشروع است و اشغالگری آمریکا، اسرائیل و ترکیه همه غیرمشروع هستند و سوریه باید در مقابل همه اینها مقاومت کند.

ووی گفت: سوریه آماده است هزینه‌های آزادسازی خود را بپردزاد. جنایات آمریکا علیه شهروندان سوری پایان خواهد پذیرفت و همچنین حمایت‌های غیرمشروع آمریکا از اسرائیل برای اشغال خاک سوریه پایان خواهد پذیرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه