English

زلزله زدگان ترکیه و سوریه همچنان در بحران/ میلیون‌ها نفر آواره نیاز به کمک‌های فوری دارند

با گذشت پنج روز از وقوع زمین لرزه‌های ویرانگر در شهرها و شهرک‌های مرزی ترکیه و سوریه، تاکنون مرگ بیش از ۲۴ هزار تن را در دو کشور تایید شده است و میلیون‌ها نفر همچنان نیاز مبرم به کمک‌های فوری دارند..

زلزله زدگان ترکیه و سوریه همچنان در بحران/ میلیون‌ها نفر آواره نیاز به کمک‌های فوری دارند

به گزارش خبرگزاری موج، با گذشت پنج روز از وقوع زمین لرزه‌های ویرانگر در شهرها و شهرک‌های مرزی ترکیه و سوریه، امدادگران دست از تلاش برای نجات بازماندگان برنداشته‌اند، منابع خبری تاکنون مرگ بیش از ۲۴ هزار تن را در دو کشور تایید کرده‌اند و میلیون‌ها نفر همچنان نیاز مبرم به کمک‌های فوری دارند.

همچنین شبکه الجزیره به نقل از مقامات محلی و امدادگران گزارش کرده است که دست کم ۸۷۰ هزار نفر در دو کشور نیاز فوری به غذا پیدا کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکیست که بازه ۷۲ ساعتی پس از وقوع زلزله برای نجات افراد از زیر آوار حیاتی است اما حتی با گذشت چند روز بعد از این مدت، همچنان کسانی زنده از زیر آوار بیرون آورده می‌شوند.

با این حال امدادگران می‌دانند که زمان برای یافتن بقیه افراد و ارائه مراقبت‌های مورد نیاز به آنها رو به اتمام است.

یکی از نجات یافتگان در استان "هاتای" ترکیه گفت: خدا نکند هیچ کسی چنین اندوه و دردی را تجربه کند. ما هزاران، ده‌ها هزار تن، کشته داده‌ایم.

پزشکان و پرستاران سخت تلاش می‌کنند تا به فعالیت‌های خود ادامه دهند. آنها در مراکز بدون برق و آب کار می‌کنند. ذخایر داروی آنها نیز رو به اتمام است.

بازماندگان شامل خانواده‌ها، کودکان و خردسالان در شهر قهرمان ماراش ترکیه برای درمان با پروازهایی به آنکارا، پایتخت این کشور انتقال داده می‌شوند.

هزاران نفر از کسانی که همچنان در این شهر هستند، همه چیز خود از دست داده‌اند. آنها به کمپ‌های موقتی که دولت و سازمان‌های بین‌المللی بر پا کرده‌اند منتقل شده‌اند.

همچنین ورود امدادگران و اقلام امدادی از خارج از ترکیه نیز شروع شده است. با این حال دست اندرکاران امدادی برای کمک به نیازمندان با دشواری روبرو شده‌اند زیرا هم خودشان و هم بازماندگان با سرمای زیر صفر درجه مواجه هستند.

 

بیشتر بخوانید:

کشته‌های زلزله ترکیه و سوریه به مرز ۲۴ هزار نفر نزدیک شد

کشته های زلزله ترکیه و سوریه رکورد زمین لرزه ژاپن را زد

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه