موج
آیت الله سیستانی:

شورای علمای شیعه افغانستان راه درست و عاقلانه ای را در پیش گرفته است

شورای علمای شیعه افغانستان راه درست و عاقلانه ای را در پیش گرفته است

آیت الله سیستانی، از مراجع تقلید شیعیان در دیدار هیات شورای علمای شیعه افغانستان در عراق گفته‌ که شیعیان با امارت اسلامی مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ نمایند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند و راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، خبرگزاری صدای افغان (آوا) روز سه شنبه گزارش داد هیات عالی‌رتبه شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه دیدار با مراجع تقلید شیعیان، به محضر آیت‌الله سیستانی در عراق رسیدند.

این هیات اوضاع جاری کشور افغانستان و موضع شورای علما را بیان کردند و ضمن تشریح وجود فقر جانکاه در کشور، از کمک‌های ایشان به فقرای افغانستان، از جمله زلزله‌زدگان پکتیکا تشکر و قدردانی کردند و خواهان استمرار و تقویت این نوع کمک‌ها شدند.
آیت‌الله سیستانی هم در این ملاقات توصیه کرد که در این شرایط ایجاب می‌کند که شیعیان راه محبت و مودت و مراوده را در پیش بگیرند و با حکومت کنونی افغانستان مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ کنند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند.
آیت الله سیستانی بیان داشت: راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.
وی‌ در مورد مساعدت‌های مالی به فقرا وعده دادند که همچنان ادامه دهند وتقویت نمایند و فرمودند که به وکلای خود سفارش کرده‌اند که به نیازمندان شیعه وسنی کمک کنند.
ایشان در بخشی از سخنانش ، تحکیم اخوت اسلامی بین برادران شیعه و سنی و ایجاد الفت ومحبت بین پیروان مذاهب اسلامی در افغانستان مورد تاکید خاص قرار داد.
خبرگزاری آوا در این گزارش یادآوری کرد با توجه به انتشار خبرهای متناقض از اوضاع جاری افغانستان در خارج از این کشور، مخصوصاً نزد مراجع عظام تقلید شیعه در حوزات علمیه مشهد، قم و نجف اشرف، شورای علمای شیعه افغانستان هیاتی را تحت ریاست محمد اکبری، معاون شورای علما برای تبیین اوضاع جاری کشور و بیان دیدگاه‌ها و فعالیت های شورا، به کشورهای ایران و عراق اعزام کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: آیت الله سیستانی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه