موج

معاون نخست‌وزیر روسیه:

معاون نخست‌وزیر روسیه گفت:کریدور شمال ـ جنوب عبوری از ایران می‌تواند یک جایگزین مناسب و ایمن برای کانال سوئز باشد که هزینه انتقال کالا را به شدت پایین می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راشاتودی، آندری بلوسوف، معاون نخست‌وزیر روسیه، اعلام کرد که کریدور شمال - جنوب عبوری از ایران می‌تواند جایگزین ایمنی برای کانال سوئز باشد.

وی گفت که انتظار می‌رود حجم حمل و نقل انتقال کالاهای روس تا سال ۲۰۳۰ دو برابر بشود.

بلوسوف طی سخنانی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر مجمع اقتصادی اوراسیایی گفت که اهمیت کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال - جنوب و دیگر مسیرهای جایگزین به خاطر تغییر سمت و سوی بازارهای جهانی به سوی چین، آسیای جنوب شرق و خلیج فارس د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال افزایش است.

وی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر سخنان خود گفت: زیرساخت‌های کنونی حمل و نقل که به صورت تاریخی برای انتقال کالا بین شرق و غرب ایجاد شده‌اند، دیگر نمی‌تواند نیازهای جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برآورده کنند.

این مقام روس تأکید کرد که کریدور شمال - جنوب می‌تواند یک رقیب جدی برای کانال سوئز باشد.

بلوسوف تاکید کرد کانال سوئز هم‌اکنون تنها مسیر اتصال آسیا به اروپا ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز طریق آب‌های عمیق است و چنین انحصاری می‌تواند برای اقتصاد جهانی مخاطره‌آمیز باشد.

وی برای اثبات مدعای خود حادثه سال ۲۰۲۱ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یادآوری کرد که یک کشتی کانتینربر ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز مسیر خود منحرف شد و کانال سوئز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای حدود یک هفته بست و تبعات ادامه‌داری برای اقتصاد جهانی به بار آورد.

کریدور شمال - جنوب یک مسیر ترانزیت  ترکیبی ریلی - دریایی - جاده‌ای ۷۲۰۰ کیلومتری است که با عبور ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز هند،‌ ایران، آذربایجان،‌ روسیه، و آسیای میانه به اروپا می‌رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: روسیه کانال سوئز
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها