موج

الهام علی‌اف:

رئیس جمهور آذربایجان گفت: روابط دوستانه و مشارکتی طی تماس‌های منظم و تبادل نظر با دیگر همسایگان، ایران و گرجستان، توسعه بیشتری یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آذرتاج، در بخشی از متن سخنرانی الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان به مناسبت سال نوی میلادی، آمده است: روابط دوستانه و مشارکتی طی تماس‌های منظم و تبادل نظر با دیگر همسایگان، ایران و گرجستان، توسعه بیشتری یافته است. در حال حاضر، بستری برای همکاری‌های چندجانبه در حال شکل‌گیری در منطقه می‌باشد و این به نفع ماست.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در بیانیه ای که درباره دستاوردهای دیپلماتیک این کشور در  سال ۲۰۲۱ منتشر شد، آورده است: برای جمهوری آذربایجان، حفظ روابط دوستانه با هر یک از همسایگان و توسعه آنها بر اساس منافع متقابل، اولویت سیاست خارجی باقی مانده است. در طول سال، تماس‌های بلندپایه با ترکیه، روسیه، ایران، گرجستان، قزاقستان و ترکمنستان ادامه یافت و محتوای روابط در بسیاری از موارد با پروژه‌های همکاری ویژه غنی‌تر  شد. در سال ۲۰۲۱ تلاش شده است روابط دوستانه و حسن همجواری با جمهوری اسلامی ایران در سطح بالا حفظ شود.

علاوه بر این، جیحون بایرامف، رئیس‌جمهوری آذربایجان دوشنبه گذشته در کنفرانسی خبری گفت: برکسی پوشیده نیست که چندی پیش تنش‌ها و سوءتفاهم‌هایی میان دو کشور (ایران - آذربایجان) وجود داشته است اما همگی رفع شده‌اند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز اخیرا در کنفرانس خبری‌اش در پاسخ به سوالی درباره وضع فعلی روابط ایران و جمهوری آذربایجان گفت: فکر می‌کنم روابط دو کشور از سوءتفاهم‌های رسانه‌ای عبور کرده است و یکی از موضوعات مهم مورد گفت‌وگو بین مقامات دو کشور تلاش برای رفع نگرانی‌های دو طرف بوده است. ما همواره مواضع‌مان را در مورد امنیت ملی کشورمان و همچنین نقش مخرب رژیم صهیونیستی به صورت شفاف اعلام کرده‌ایم و دوستان‌مان نیز این سخن را شنیده‌اند و اطمینان‌های لازم را در این زمینه داده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: سال نوی میلادی

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها