موج

ارتش سومالی از کشته شدن دستکم ۵۰ عضو گروه تروریستی «الشباب» در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ارتش سومالی اعلام کرد که در ۴۸ ساعت گذشته دستکم ۵۰ عضو گروه تروریستی الشباب در سه منطقه مختلف در شاخ آفریقا کشته شدند.

تلویزیون رسمی سومالی به نقل از فرماندهان نظامی این کشور گزارش داد که در عملیات نظامی ارتش در ۴۸ ساعت گذشته در سه منطقه مختلف واقع در شاخ آفریقا، دستکم ۵۰ عضو الشباب کشته شدند.

به گفته این فرماندهان نظامی، این افراد در عملیات‌های جداگانه در منطقه حیران الوسطی، شبیلی الوسطی و شبیلی جنوب غربی کشته شده‌اند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، ارتش سومالی همچنین اعلام کرد که ظرف ۴۸ ساعت گذشته تعدادی از مقرهای الشباب تخریب شد.

در حالی که سومالی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست‌ جمهوری در ماه‌های آینده آماده می‌شود، ارتش این کشور نیز اجرای عملیات علیه عناصر الشباب را شدت بخشیده است.

ارتش سومالی در عملیات‌های اخیر خود علیه الشباب در منطقه شبیلی الوسطی بیش از ۱۳۰ نفر را کشته و حدود شش روستا را آزاد کرده است.

گروه تروریستی الشباب از سال ۲۰۰۴ تأسیس شده و دارای گرایشات فکری وابسته به گروه تروریستی القاعده است. این گروه در تلاش برای براندازی دولت مشروع سومالی است و از آن زمان تاکنون عملیات‌های تروریستی زیادی را در موگادیشو و دیگر شهرهای سومالی انجام داده و شمار زیادی از افراد قربانی این حملات شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها