موج

سازمان آزادی‌بخش فلسطین:

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت که خواستار تشکیل دولت وفاق ملی است که منعکس کننده برنامه‌ها، سیاستها و تعامل آن با جامعه بین‌الملل باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تأکید کرد که باید گفت‌وگوهای ملی بین همه فراکسیونها و گروههای فلسطینی ادامه یابد.

این کمیته با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که هدف از این گفت‌وگوها، «اجرای توافقات امضا شده درباره [پایان] اختلافات» است.

خبرگزاری آناتولی ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش خواستار تشکیل دولت وفاق ملی است که «منعکس کننده برنامه‌ها، سیاستها و تعامل آن با جامعه بین‌الملل باشد».

این کمیته تأکید کرد که باید هدف از تشکیل این دولت، پایان بخشیدن به اختلافات از رهگذر بسط حاکمیت خود بر همه اراضی حکومت باشد.

به گفته این کمیته، تشکیل این دولت می‌تواند روند سرعت بازسازی نوار غزه با شتاب بخشد، باعث آغاز فرآیند سیاسی شود که به اشغالگری پایان دهد و قطعنامه‌های سازمان ملل اجرایی شود.

در همین ارتباط، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که قضیه و آرمان فلسطین، درخشش خود را بار دیگر به دست آورد و در صدر فعالیت‌های جهانی قرار گرفت.

وی افزود: « ما می‌خواهیم [از طریق] گفت‌وگوی قاهره، شکاف میان کرانه باختری و غزه پایان یابد»

در همین ارتباط، «یحیی السنوار» رئیس جنبش حماس در غزه نیز هفته پیش اعلام کرده بود که در روزهای آینده گفت‌وگوهایی جدی در قاهره برای متحد کردن موضع فلسطینیان صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: «طی روزهای آینده، دعوت‌هایی برای دیدارهای جدی و عمیق میان فلسطینیان در قاهره انجام خواهد شد که هدف آن سامان‌دهی مواضع بوده تا مقاومت مسلحانه و سازمان‌های تشکیلات خودگردان فلسطین و اقدامات مسالمت‌آمیز، در مسیر آزادسازی و بازگشت آوارگان به پا خیزند».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها