موج

منابع آگاه اعلام کردند همزمان با تخریب تجهیزات پایگاه بگرام، روند خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از بزرگترین پایگاه نظامی در افغانستان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در ادامه روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و همزمان با ادامه تخریب تجهیزات نظامی واشنگتن، آمریکا روند انتقال این پایگاه را به نیرو‌های افغانستان آغاز کرده است.

ساکنان محلی در ولسوالی بگرام ولایت پروان می‌گویند که روزانه ۲۰ تا ۳۰ کامیون باربری تجهیزات نظامی تخریب شده را به خارج این پایگاه انتقال می‌دهند. مقامات آمریکایی در توجیه تخریب این تجهیزات می‌گویند که تجهیزات قابل انتقال به نیرو‌های افغان نیستند و برای جلوگیری از افتادن به دست «دشمن» از بین می‌رود.

پایگاه نظامی بگرام بزرگترین و مجهزترین پایگاه نظامی در افغانستان است و به گفته منابع روند خروج نیرو‌ها از این پایگاه آغاز شده و قرار است تا ۱۵ روز دیگر پایان یابد. این پایگاه از مهمترین پایگاه‌های نظامی در منطقه است که در طول ماموریت ۲۰ ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان مهمترین عملیات‌ها از آنجا مدیریت می‌شد.

براساس تازه‌ترین آمار رسمی از روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تاکنون معادل ۱۶۰ بار هواپیما C-۱۷ تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده و بیش از ۱۰ هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده است.

روند خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان ۱ ماه میلادی مه آغاز شده و قرار است این روند تا ۱۱ سپتامبر پایان یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها