موج

رئیس جمهور کره جنوبی:

رئیس جمهور کره جنوبی گفت: انتصاب نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی نشانه درخواست کاخ سفید به ادامه یافتن مذاکرات با کره شمالی است.

به گزارش خبرگزاری موج، « مون جائه این » رئیس جمهور کره جنوبی روز چهارشنبه گفت، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در حال ارسال پیامی غیرمستقیم به کره شمالی درخصوص تمایل به مذاکره است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، مون تأکید کرد هدف سفرش به آمریکا رسیدن به یک «اجماع قاطع» در زمینه لزوم پیش‌برد روند صلح در شبه جزیره کرده بود و این مسئله را بزرگ‌ترین دستاورد دیدارش با بایدن توصیف کرد.

رئیس جمهور کره جنوبی گفت، انتصاب «سانگ کیم» به‌عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی ، «درخواست از کره شمالی برای ادامه دادن به مذاکرات» محسوب می‌شود.

بایدن بامداد شنبه در نشست خبری با مون، با اشاره به اینکه هر آنچه کره شمالی بخواهد به دست نخواهد آورد گفت، در صورتی قبول می‌کند با «کیم جونگ اون» رهبر این کشور پای میز مذاکره بنشیند که او پیش‌تر با خلع سلاح شبه‌جزیره کره موافقت کند.

بایدن گفت انتصاب سانگ کیم، «نشانه تعهد کامل آمریکا برای دیپلماسی و آمادگی برای گفت‌وگو با مقامات کره شمالی است».

پیش از این، «جنیفر والش» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت جهانی و دفاع داخلی، با ادعای اینکه کره شمالی به تولید و انباشت تسلیحات کشتار جمعی مشغول است، گفت این تسلیحات و توانمندی‌های نظامی برای آمریکا و متحدانش تهدید جدی به حساب می‌آیند

رئیس‌جمهور کره جنوبی که آخرین سال این دوره از حضور خود در رأس قدرت این کشور را طی می‌کند، به تازگی بر لزوم اقدام هرچه سریعتر برای پایان دادن به بحران کره شمالی تاکید کرد. مون طی سخنرانی به‌مناسبت آغاز چهارمین سال دوره ریاست‌جمهوری خود گفت که امسال را آخرین شانس برای به‌دست آوردن صلح پایدار با کره شمالی می‌داند و زمان اقدام در این خصوص فرارسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها