موج

محمد علی الحوثی:

عضو شورای عالی سیاسی یمن هشدار داد که در صورت ادامه محاصره و حملات به یمن، ضربات غافلگیرکننده و غیرقابل تصور به کشورهای متجاوز به یمن وارد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، « محمد علی الحوثی » عضو شورای عالی سیاسی یمن در توییتی، در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا ، هشدار داد که در صورت ادامه محاصره و حملات به یمن، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، ضربات غافلگیرکننده و غیرقابل تصور به کشورهای متجاوز  وارد خواهد کرد.

«محمدعلی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی انصارالله، در واکنش به تحریم های جدید آمریکا تهدید کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به نقاطی حمله خواهند کرد که کسی فکرش را نمی کند.

او با انتشار توئیتی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا نوشت: تحریم های آمریکا مجاهدان را به وحشت نمی اندازد. اگر محاصره و حملات به یمن ادامه پیدا کند چه بسا نقاطی از کشورهای مهاجم را هدف قرار دهیم که فکرش را هم نمی‌کنند و انتظارش را هم ندارند.

وی در توییتی دیگر نوشت: یهود حمله به فلسطینی‌ها را متوقف کرد اما سعودی به بمباران یمن و حمله به یمنی‌ها ادامه می‌دهد.

یادآور می‌شود که جنبش انصارالله یمن تحریم‌های جدید از سوی آمریکا را محکوم و اعلام کرده بود که این اقدام با ادعای واشنگتن و ابراز تمایل آن به برقراری صلح در یمن، مغایرت دارد.

انصارالله روز چهارشنبه گذشته در یک بیانیه  یادآورشده بود که تحریم‌های آمریکا چیز تازه‌ای نیست و با ادعاها و ابراز تمایل این کشور به صلح مغایرت دارد و اقدامی علیه صلح و ادامه همراهی با تجاوز و محاصره علیه یمن است.

در این بیانیه آمده است: این تحریم‌ها هیچ ارزشی ندارد و ما آن را محکوم می‌کنیم. آمریکا با اعمال تحریم ها و موارد دیگر همچنان یمن را مورد تجاوز قرار می‌دهد. مواضع واشنگتن چتر حمایتی را برای متجاوزان به منظور حمله به ملت یمن فراهم می‌سازد. مارب یکی از جبهه‌هایی است که دشمن از طریق آن برخی مناطق را مورد حمله قرار می‌دهد .جبهه مارب مکانی است که دشمن از طریق آن سایر استان‌های مجاور مانند «الجوف»، «صنعا» و «البیضاء» حمله کرد.

انصارالله همچنین به درگیری‌های ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران سعودی اشاره و اعلام کرد که دشمن مارب را به لانه القاعده و داعش تبدیل کرده و آنها از طریق مارب و زیر چتر ائتلاف مورد حمایت آمریکا می‌جنگند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که 2 فرمانده جنبش انصارالله یمن را در لیست تحریمی این کشور قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها